PC HocasıOyunCriterion, Battlefield 6’ya Yardımcı Olduğu İçin Need For Speed’i Erteledi

Criterion, Battlefield 6’ya Yardımcı Olduğu İçin Need For Speed’i Erteledi

 

Battlefield 6, Electronic Arts’ın 2021 yılında çıkacak olan en büyük oyunlarından birisi. DICE tarafından sürdürülen birçok söylenti, Battlefield 6’nın franchise’daki en iddialı oyun olmayı hedeflediğini öne sürüyor. Oyuna yardımcı olmak için Criterion Games’in getirildiği ve Need For Speed‘in gecikmesine neden olduğu açıklandığından, bu tutku DICE için tek başına çok büyük bir hale geldi.

Polygon tarafından bildirildiği üzere, EA’nın Baş Stüdyo Sorumlusu Laura Miele, “Battlefield harika bir şekilde şekillenirken, takım inanılmaz derecede sıkı çalışıyor ve geçen yıl bizi zorladı. Evden oyun yapmanın zor olduğunu iyi anlıyoruz ve EA DICE ekibi yoruldu” açıklamalarında bulundu.

Bu şartların bir sonucu olarak, bir sonraki Need For Speed oyununu geliştirmekle görevlendirilen Criterion Games‘in öncelikleri Battlefield 6 tarafına kaydırılmış görünüyor.

Miele açıklamalarına şöyle devam ediyor, “Criterion Games, Star Wars Battlefront ve Battlefield üzerinde çalıştı ve DICE ile gerçekten sıkı ve yakın işbirliği içerisindeler. Bunun onlar için oldukça olumlu bir kazanç olacağından eminim.”

Bazıları için bu durum hayal kırıklığı etkisi yaratsa da Codemasters‘ı EA’in satın almasının ardından, Need For Speed serisinden olmasa bile 2021 yılı içerisinde en az bir yarış oyunu piyasaya sürülüyor. Aynı zamanda, bir sonraki Battlefield oyunu PlayStation 5 ve Xbox Series X | S konsollarına gelecek ilk oyun oluyor.

Video