PC HocasıDonanımDaha Yüksek Bellek Kapasiteli Gigabyte RTX 30 Serisi Geliyor

Daha Yüksek Bellek Kapasiteli Gigabyte RTX 30 Serisi Geliyor

Gigabyte RTX 30
 

NVIDIA yeni ekran kartı serisi RTX 30 modellerini duyurdu. Bu duyuru sırasında açıklanan bellek kapasiteleri belliydi ama daha tanıtım gününde daha yüksek bellek kapasiteli modellerin geleceği iddia edilmişti.

İddialar daha da derinleşti çünkü NVIDIA’nın üretim ortağı olan Gigabyte tarafından hazırlanılmış olan daha yüksek bellek kapasiteli RTX 30 modelleri ortaya çıktı.

Videocardz sitesinin yaptığı son sızıntıya göre Gigabyte RTX 30 modellerinde bellek kapasitesi ana modellerin bir tık daha üzerinde olacak.

Gigabyte RTX 30 serisi ne zaman gelecek?

İlk bilgi amiral gemilerinin biri hakkında. RTX 3080 için gelen bu bilgiye göre Gigabyte versiyonunda 20 GB bellek kullanılacak.

Gigabyte RTX 30

20 GB RTX 3080 ekran kartı modeli dışında iki modelin daha geleceği söyleniyor. Bunlar;

  • RTX 3060 Super /Ti 8 GB bellek
  • RTX 3070 Super /Ti 16 GB bellek

olacak. Gigabyte RTX 30 modellerinin ne zaman çıkış yapacağına gelince, net bir tarih yok ama AMD’nin yeni ekran kartlarından sonra satışların başlayacağı söyleniyor. Muhtemelen AMD’nin RX 6900 XT  ekran kartına rakip olarak yeni modeller sunulacak.

Burada yine önem arz eden kısım fiyat olacak. AMD kartlarının fiyatı, Gigabyte özel serilerinin fiyatından daha yüksek olursa ve söylendiği gibi her şeyin üzerinde Gigabyte bir de bellek kapasitesini arttıracak olursa, o zaman dengeler NVIDIA lehine değişecek gibi gözüküyor.

O yüzden burada kartların özelliklerinin neler olacağı kadar fiyatlarının neler olacağı da önem arz etmeye başladı. Sorular cevabını iki seride çıktından sonra bulacak.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/daha-yuksek-bellek-kapasiteli-gigabyte-rtx-30-serisi-geliyor-90362/ linkinden 28.07.2021 23:07:11 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video