DARPA En Hızlı Drone Modelini Duyurdu

Profesyonel Drone firmalarından ve araştırma proje ajanslarından birisi olan DARPA yeni 72 Km hız yapabilen en hızlı Drone modelini duyurdu. Bu Drone modeli ABD Hükümeti ile birlikte ortak çalışmalar ile üretildi. İşte yeni ve bir o kadar da hızlı Drone modelinin detayları;

72 KM HIZ YAPABİLEN DRONE DARPA

Birleşik Devletler ile DARPA yaptığı anlaşmalar gün yüzüne çıkmaya devam ederken, Defansif İleri Araştırma Projesi Ajansı DARPA yeni drone modelini duyurdu. Bu Drone 72 km hız yapabildiği gibi, kontrolü ve kullanımı da bir o kadar zor. Açıkçası bu Drone'un normal olarak satışa sunulup sunulmayacağı konusunda kesin bir bilgi yok.

DARPA tarafından yayınlanan test videosunda 72 km hıza nasıl çıktığını görebileceğiniz o anlarda içiniz gidebilir. Anlık yanlış bir harekette bu pahalı Drone parçalarını etraftan toplamak çok da zor olmasa gerek. DARPA tarafından üretilen bu Drone videosunda kamera ve sensörler ile 72 km hızı hiçbir engele çarpmadan aşabildiğini görebiliyoruz.

darpa-drone-hiz
Labirenti andıran test ortamına bakıldığında ilk denemeler gayet başarılı olarak görünüyor. Eğer DARPA'nın yeni Drone'unu merak ediyorsanız aşağıdaki yayınlanan test uçuşunu izleyebilir, yorumlarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz.

DARPA UÇUŞ TESTİ

 

İlgili Etiketler