PC HocasıHaberlerDARPA En Hızlı Drone Modelini Duyurdu

DARPA En Hızlı Drone Modelini Duyurdu

 

Profesyonel Drone firmalarından ve araştırma proje ajanslarından birisi olan DARPA yeni 72 Km hız yapabilen en hızlı Drone modelini duyurdu. Bu Drone modeli ABD Hükümeti ile birlikte ortak çalışmalar ile üretildi. İşte yeni ve bir o kadar da hızlı Drone modelinin detayları;

72 KM HIZ YAPABİLEN DRONE DARPA

Birleşik Devletler ile DARPA yaptığı anlaşmalar gün yüzüne çıkmaya devam ederken, Defansif İleri Araştırma Projesi Ajansı DARPA yeni drone modelini duyurdu. Bu Drone 72 km hız yapabildiği gibi, kontrolü ve kullanımı da bir o kadar zor. Açıkçası bu Drone’un normal olarak satışa sunulup sunulmayacağı konusunda kesin bir bilgi yok.

DARPA tarafından yayınlanan test videosunda 72 km hıza nasıl çıktığını görebileceğiniz o anlarda içiniz gidebilir. Anlık yanlış bir harekette bu pahalı Drone parçalarını etraftan toplamak çok da zor olmasa gerek. DARPA tarafından üretilen bu Drone videosunda kamera ve sensörler ile 72 km hızı hiçbir engele çarpmadan aşabildiğini görebiliyoruz.

darpa-drone-hiz
Labirenti andıran test ortamına bakıldığında ilk denemeler gayet başarılı olarak görünüyor. Eğer DARPA‘nın yeni Drone’unu merak ediyorsanız aşağıdaki yayınlanan test uçuşunu izleyebilir, yorumlarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz.

DARPA UÇUŞ TESTİ

 

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/darpa-en-hizli-drone-modelini-duyurdu-4171/ linkinden 30.07.2021 01:07:18 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

2 Yorum

  • Bu droneyi satmazlar kesin bir projede filan kullanırlar firmanın adi darpa da drone modelinin adını neden koymamış adamlar? Bu droneyi kontrol edemezsin hocam carpsa zaten için gider. Parrot firmasının bebop droneları var 3 bin tl den satılıyor arkadaşım aldı bir hafta sonu sahile çıktık kullanırken direğe çarptı parçalandı, çocuk zengin ama benim içim gitti 🙂

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertisement