Dell, Güvenlik Açığını Gidermek İçin Yüzlerce PC Modelinde Ürün Yazılım Güncellemesi Yayınladı

  Google News

Güvenlik açığı, güvenlik firması Sentinel Labs tarafından bulundu ve bu güvenlik açığından yararlanıldığına dair herhangi bir kanıt bulunmamasına rağmen, hala bir düzeltmeye ihtiyaç duyuluyor. Güvenlik açığı, ‘dbutil_2_3.sys’ sürücüsünde bulunuyor ve Dell PC‘lere Dell Command Update ya da Alienware Update gibi Dell’in uygulamalarından birisi aracılığıyla bir ürün güncelleme yazılımı aracılığıyla yüklenmiş olabileceği düşünülüyor.

Güvenlik açığı, en son XPS sistemleri ve 2009 yılına kadar uzanan eski bilgisayarlar da dahil olmak üzere 380 Dell bilgisayar modelinde mevcut, ancak bir saldırganın bu durumdan yararlanmak için bilgisayara fiziksel olarak erişmesi gerekiyor.

Güncellenen ürün yazılımı, sorunu gidermek için yayılıyor. Bir Dell bilgisayarınız bulunuyorsa, sisteminizin güvenli olduğundan emin olmak için Dell Command Update, Dell Update, Alienware Update’i açmanız ya da Dell System Inventory Agent‘ın veya Dell Platform Tags’ın en son sürümünü yüklemeniz faydalı olabilir. Alternatif olarak, etkilenen dosyayı bulabilir ve sisteminizden silebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Zeliha Yılmaz

Teknoloji dünyasının içerisinde kaybolmuş, Radyo Televizyon bölümü mezunu yazmaya sevdalı bir girişimci.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video