PC HocasıHaberlerEpic Games, ArtStation’ı Satn Aldı!

Epic Games, ArtStation’ı Satn Aldı!

 

Kuzey Carolina merkezli bir video oyunu yapım ve geliştirme şirketi olan Epic Games, en son gerçekleştirdiği satın alma işlemi ile birlikte ArtStation’ı satın alarak bünyesine kattı ve artık ArtStation ile birlikte gelişmeye ve genişlemeye devam edecek. Eğer ArtStation ismini, ilk kez duyuyorsanız, öncelikle sanatçı portföylerini barındıran, içinde sanat becerilerini geliştirmek ve bu becerilerle iş bulmak için bir çok araç içeren bir web sitesidir.

ArtStation’ın öğrenim bölümündeki dersleri ve eğitimleri satın almayı kutlamak için bir hareket olarak, sanatçılar için yadsınamayacak kadar değerli bir kaynak olan yıl sonuna kadar ücretsiz hale getirildi. Epic Games, satın almayı duyuran gönderisinde yazıyor konu ile ilgili şu sözleri dile getirdi: “ArtStation, Unreal Engine ekibiyle yakın işbirliği içinde çalışırken bağımsız markalı bir platform olarak çalışmaya devam edecek.”

Epic Games Muhteşem Cuma

Blog gönderisi, Epic Games’in bu satın almanın sağladığı bazı faydaları detaylandırarak devam etti, “ArtStation ve Unreal Engine ekipleri güçlerini birleştirerek, yaratıcı topluluğu genişletilmiş araçlar, kaynaklar ve bağlantılarla güçlendirebilecek.”

Satın alma aynı zamanda ArtStation’ın Marketplace’indeki ücretlerde %30’dan %12’ye bir düşüş yaşanmasına sebep oldu ve bu da Epic Games Store gelir payının geri kalanına uygun hale getiriyor.

Epic Games, tamamen başka bir vitrin de dahil olmak üzere artık mağazalarında bulunan çeşitli yazılımlarla sadece oyun satmaya yabancı değil, bu yüzden bu yapılan satın alma hareketi radikal bir gelişme değil.

Bu, Epic Games’in yaptığı benzersiz bir hareket olduğundan, ArtStation için nihai hedeflerinin ne olabileceği ve Epic Games’in ürünlerini nasıl etkileyebileceği belirsiz, eğer olursa olsun, umarım her ne şekilde kullanılırsa kullanılsın, içerik oluşturucuları güçlendirmeye yardımcı olacaktır. Her iki şirkette bunu umuyor.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/epic-games-artstationi-satn-aldi-112486/ linkinden 16.10.2021 01:10:16 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad