PC HocasıHaberlerDev Drone AirMule Test Uçuşunu Tamamladı

Dev Drone AirMule Test Uçuşunu Tamamladı

 

Drone‘lar ülkemizde her ne kadar eğlence amaçlı kullanılsa da, AirMule isimli dev Drone savaş anında acil durumda ve ambulans görevi görebilmesi için geliştirilmiş. Test uçuşunu tamamlayan AirMule’nin detayları ve videosu haberimizde.

airmule
YARIM TONA KADAR TAŞIYABİLİYOR

İsrail menşeisine sahip olan dev drone AirMule Tactical Robotics tarafından geliştirildi. Kullanım amacı normal Drone’lara göre çok farklı olan bu cihaz savaş anında acil müdehale aracı olarak üretilmiş. Aynı şekilde hem ambulans hem de cephane görevi görebiliyor.

Drone AirMule ayrıca yarım tona kadar yük taşıyabildiği gibi, 50 kilometre boyunca hiç durmadan havada ilerleyebiliyor. Asıl amaç olarak helikopterlerin inemediği alanlara iniş yapabilme özelliğine sahip olan bu araç dikey iniş ve kalkışlar da gerçekleştirebiliyor.

İleride otonom özelliğinin de ekleneceği belirtilen AirMule‘nin gerçekleştirmiş olduğu test uçuşunu aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz. Açıkçası ülkemizde Drone’ların yeni yeni teknolojik mağazlara gelerek 5 dakika uçan kötü sürümlerini 180 TL gibi rakamlara kakalamaya çalışan firmaların örnek alması gereken çok şey var. Normalde küçük Drone’lar Çin‘den alınarak ülkemizde firma aracılıkları ile teknoloji mağazalarında satılıyor. Hazır Dronelara değinmişken kesinlikle 5 dakika uçuş süresi bulunan 50 TL bile etmeyecek Drone’ları almanızı tavsiye etmiyoruz.

AIRMULE TEST VİDEOSU

 

Etiketler

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video