PC HocasıHaberlerDünya’da İlk Kez Kurulan Drone Havaalanı

Dünya’da İlk Kez Kurulan Drone Havaalanı

 

Drone‘lar artık kullanım kapsamlarını dünya genelinde genişlettikleri gibi, ilk Drone Havaalanı da Kolorado’nun Boulder şehrinde yükselmeye başladı. İnşaatı başlayan proje toplamda 3 yıl süreceği gibi, ilk Drone Havaalanının proje görüntüleri haberimizde.

drone-havaalani-2
DRONE’LAR DÜNYANIN HER YERİNDE KULLANILMAYA BAŞLANDI

Başta ülkemiz olmak üzere bir çok dünya ülkesi Drone‘lar ile yeni yeni tanışmaya başladılar. Aktif olarak Türkiye’de Drone kullanımı 2015 – 2016 sezonunda % 236 artarken, kullanıcılar artık Drone’ları birer ihtiyaç olarak görmeye başladılar. İlk başlarda eğlence cihazları olarak bilinen Drone‘lar artık ihtiyaç giderebilme, iş faaliyetlerinde kullanabilme, sağlık gibi çeşitli mesleki alanlarda da kullanılabilmektedirler.

Dünyanın her alanında kullanılmaya başlayan Drone‘lar artık oyuncak ve hobiden ziyade iş ve amaç için de kullanılabilir hale gelmiş durumda. Bu durumun farkında olan Amerikan Federal Havacılık Kurulu tarafından işler ciddileşerek Dünyada ilk Drone Havaalanı inşaatına kadar ilerlemiş durumda. 3 yıl içerisinde tamamlanacak olan bu projede Drone kullanıcıları için profesyonel eğitim, tamir, bakım ve diğer hizmetlerin verilmesi amaçlanacak. Ayrıca gösteri uçuşları da bu havaalanı üzerinden gerçekleştirilecek.

5 dönümlük bir arazi üzerine kurulmaya başlanan ilk Drone Havaalanı 2019’un ilk çeyreğinde misafirlerine kapılarını açacak. Havaalanı ile ilgili detayların da önümüzdeki aylar içerisinde yayınlanması bekleniyor. 

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

2 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz