PC HocasıPCDigital Storm 10 Çekirdekli Aura Bilgisayarını Tanıttı

Digital Storm 10 Çekirdekli Aura Bilgisayarını Tanıttı

 

Her ne kadar Türkiye’de pek popüler olmasa da Avrupa’da iddialı bilgisayarlar üreten Digital Storm, yeni oyun cavanarı Aura bilgisayarını tanıttı. Intel’in 10 çekirdekli masaüstü işlemcisi yer alan Digital Storm Aura‘nın teknik özellikleri ve satış fiyatı haberimizde.

10 Çekirdekli Digital Storm Aura

Bir oyuncu bilgisayarında ilk dikkat çeken özellik sizce nedir ? Tabii ki performans ve bu performansı destekleyecek donanımlar. Digital Storm tarafından üretilen yeni oyuncu bilgisayarı 34 inçlik ekranı, 3440 x 1440 piksel çözünürlüğü ve Nvidia GeForce GTX 1080 ekran kartı ile göz dolduruyor. Ayrıca cihazda Intel’in 10 çekirdekli i7-6950X işlemcisi yer alıyor. Bu donanımların yanı sıra 16 GB DDR4 RAM yer aldığı gibi, dilerseniz bütçenize göre cihaza şekil verebiliyorsunuz.

digital-storm-aura
Şuanda yayınlanan teknik özelliklere bakıldığında günümüz oyunlarından olan GTA V, The Witcher 3: Wild Hunt, Battlefied 1, Cod: Infinite Warfare gibi günümüz oyunlarını rahatlıkla oynatabileceğini söyleyelim. Şuan ki piyasa durumuna göre bu cihaz sizi rahatlıkla 2 veya 3 sene idare edecektir. Oyuncuların hayallerini süsleyen bu tip oyuncu bilgisayarları satışta olduğu gibi, Digital Storm Aura‘nın başlangıç fiyatı 2 bin dolar olarak belirlenmiş. Türkiye fiyatı ise 6 bin TL‘ye tekabül ediyor. Aura’nın başlangıç modelinde Intel Core i5-6500 işlemci ve GeForce GTX 960 4 GB modeli yer alıyor. Ayrıca 16 GB DDR4 RAM olduğunu da belirtelim.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/digital-storm-10-cekirdekli-aura-bilgisayarini-tanitti-21708-9611/ linkinden 28.07.2021 13:07:32 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video