PC HocasıHaberlerEfsane Cuma Nedir ? Ne Zaman Başlıyor!

Efsane Cuma Nedir ? Ne Zaman Başlıyor!

 

Yılda bir kez gerçekleşen Efsane Cuma indirim günleri özellikle internet mağazalarında büyük bir ilgi görüyor. İndirimlerin yavaş yavaş başladığı bu günlerde tedarikçi firmalar stokları bitirmek için birbirleriyle yarışa girmeye başladı. Vatandaş ise ihtiyaçlarını bu indirim sayesinde daha karlı bir şekilde karşılamanın peşinde. Efsane Cuma her yıl olduğu gibi  29 Kasım tarihinde başlayacak.

Nedir bu Efsane Cuma?

Efsane Cuma, Şükran Günü’nden bir gün sonrasını; yani Kasım’ın son Cuma’sını temsil ediyor. Yıllardır sürekli olarak indirimler gerçekleşen bu tarihte ortaya çıkacak indirimlerin yaklaşık bir hafta sürmesi bekleniyor.

Ana kaynağı yurtdışı olan Efsane Cuma’nın yurtdışında ki etkileri ülkemize göre daha fazla. Bir yıl içerisin de sadece bir kere gerçekleşen bir indirim olduğu için mağazalar sabahın erken saatlerinde açılır.

Talep de fazla olacağı için geç saatlere kadar da satış yapılır. Hatta talep o kadar fazladır ki yıl içerisinde ki en fazla ciroyu mağazalar bugün yaparlar. Amazon gibi internet üzerinden ürün satışı gerçekleştiren şirketler de indirimlerden fazlasıyla karlı çıkar.

Öyle ki geçtiğimiz günler de gerçekleşen 11.11 indirim günlerinde Amazon, bir günde 38,4 milyar dolarlık bir ürün satışı gerçekleştirerek bu zamana kadar internet siteleri arasında ki en yüksek hasılatı yapan şirket oldu.

Etiketler

Video