PC HocasıDonanımEfsane seri: Inno3D GTX 1080 Ti iChill ekran kartı duyuruldu

Efsane seri: Inno3D GTX 1080 Ti iChill ekran kartı duyuruldu

   

Birazdan tanışacağınız Inno3D GTX 1080 Ti iChill ekran kartı dünyanın en ilginç tasarımına ve soğutmasına sahip. Normalde üst segment ekran kartlarında üç fan görmeye alışığız. Ancak bu GTX 1080 Ti‘da tam dört adet fan bulunuyor. Overclock yapmayı sevenler için yeni eşsiz bir fırsat doğuyor.

 

GTX 1080 Ti ekran kartı tanıtılalı tam 24 saat oluyor. Ancak firmalar daha önceden hareket ederek serilerini çoktan tamamlamıştı. NVIDIA olayı patlattıktan sonra ise Inno3D firması boş durmayarak GP102 mimarili GTX 1080 Ti iChill modelini duyurdu. Seri X3 ve X4 olarak ikiye ayrıldığı gibi, gelin bir de tasarımına yakından bir göz atalım.

 

Üst düzey soğutmaya sahip olan Inno3D GeForce GTX 1080 Ti iChill X3 modelinde standart olarak üç adet fan bulunuyor. Fakat X4 modeline baktığımızda ise ön panelde üç fan, üst panelde ise küçük bir fan daha göze çarpıyor. Diğer ekran kartları ile kıyasladığımızda neredeyse hiç alışık olmadığımız bir tasarım ile karşı karşıyayız diyebilirim. Bir de Türkiye’de “Inno3D kimdir ?” diye soracak olursak kimseden ses çıkmayacaktır. Fakat firma yaptığı çalışmalar ve tasarımlar ile dikkatleri pek çok kez üzerine çekmişti.

 

GTX 1080 Ti iChill modelinde aynı zamanda alüminyum ısı boruları bulunuyor. Bunun avantajını zaten hepimiz artık benimsemiş durumdayız. Bu sayede kartın ısısı çok seri bir şekilde soğuduğu gibi, daimi olarak yüksek sıcaklıklara çıkmadan stabil kalmasını sağlıyor.

 

Gelelim ses tarafına

 

Böyle bir karta sahip olduğumuzu düşünelim. Dört adet fan olunca ister istemez “kesin çok ses çıkartıyordur” yorumları yapabiliyoruz. Ancak kartta PWM fan kontrolü bulunuyor. Bu sayede kart oyunlara veya uygulamalara göre otomatik olarak fan hızını kendisi ayarlayabiliyor.

 

GTX 1080 Ti iChill X3 modelinde 8+6 pin yer alıyor. X4 modelinde ise 8+8 pin girişleri bizi karşılıyor. Kartı arka panele çevirdiğimizde ise ‘Herculez Armor’ arka plakasına denk geliyoruz. Plakanın amacı ise karta dışarıdan gelebilecek herhangi bir darbeye karşı koruyabilmek.

 

NVIDIA GTX 1080 Ti teknik özellikler

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/efsane-seri-inno3d-gtx-1080-ti-ichill-ekran-karti-duyuruldu-20051/ linkinden 27.01.2022 23:01:36 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

1 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Banner