PC HocasıHaberlerEfsanevi Titanic Gemisi RMS Titanic II Olarak Tekrar Suya İniyor

Efsanevi Titanic Gemisi RMS Titanic II Olarak Tekrar Suya İniyor

 

Titanic filmi ile birlikte efsane olan ve Tanrı’nın bile batıramayacağı iddiası ile 1912 yılında buz dağına çarparak batan Titanic gemisi artık yeniden şekillenerek 2018 yılında suya inerek seferlerine başlamaya hazırlanıyor.

RMS TITANIC II 2018 YILINDA SEFERE ÇIKACAK

Buz dağına çarparak batan Titanic gemisi 2018 yılında tamamlanarak tekrardan denize indirilecek. Filminde Leonardo DiCaprio ve Kate Winslet gibi efsanevi oyuncuların yer aldığı eserde mükemmeliyet üzerine kurulmuş ve Titanic gemisinin asla batmayacağı, hatta Tanrı’nın bile gemiyi batıramaz denilmesi üzerine çıkmış olduğu ilk seferde Southampton’dan New York’a gidecekti. 15 Nisan 1912 tarihinde sefere çıktıktan 6 saat sonra büyük bir buz dağına çarparak batmış ve 3547 kişilik yolcu mürettebatından 1514 kişi ölmüştü.

Titanic gemisinin toplam kapasitesi 3547 kişi olmasına rağmen gemide bulunan filikaların alabileceği yolcu ayısı 1178’di. Hal böyle olunca geride kalan 1514 kişi gemi battıktan sonra soğuk okyanus suyunda donarak can vermiş ve tarihin en büyük gemi kazası olarak işlenmişti. Ancak bu büyük kazadan yıllar geçmesine rağmen hala filmlerde veya internette görmeye devam ettiğimiz Titanic gemisi tekrardan inşa edilerek yola çıkmaya hazırlanıyor.

 

2018 yılında suya indirilecek olan ve özellikle iç dekorasyon konusunda ilk Titanic gemisi ile aynısının inşa edildiğini söylememizde fayda var. Yeni Titanic gemisinin adı ise RMS Titanic II olarak adlandırılmış.

 

Toplamda 320 milyon Sterlin gibi yüksek bir maliyet ile inşa edilen geminin ilk seferi Çin’den Dubai’ye olacak. Açıkçası “Tanrı bile bu gemiyi batıramaz” söylemi bu gemi için de olacak mı bilinmez ancak yeni Titanic gemisinde günümüz teknolojileri kullanılacağı için oldukça şanslı olduğunuzu söyleyelim.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/efsanevi-titanic-gemisi-rms-titanic-ii-olarak-tekrar-suya-iniyor-4154/ linkinden 28.10.2021 23:10:28 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

1 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad