F1 23

F1 23 Duyuruldu! Fiyatı Nasıl?

  Google News

Formula 1 dünyasını yakından takip eden oyuncular tarafından merakla beklenen F1 23 için duyuru geldi. F1 23 oyunu resmi olarak duyuruldu. Oyunda ne gibi değişikliklerin olacağı bir yana, yapım için çıkış tarihinin de açıklandığını gördük. Ayrıca yapımın Türkiye fiyatları da netlik kazanmış durumda. Hadi gelin oyun için detaylara geçelim.

F1 23 Nasıl Bir Oyun Olacak?

Yeni oyunda, yeni sezona ilişkin birçok içerik bulunacak. Las Vegas Strip, Katar Losail International bölgeleri Portimao, Şangay, Paul Ricard pistleri de oyuna eklenmiş olacak. Oyunun çıkışıyla beraber yeni sezonun tüm pistlerini de görmüş olacağız. Ek bir DLC ya da güncelleme beklememize gerek yok.

Yeni pistler ve yeni mekanlar dışında da oyunda güzel yenilikler göreceğimizi belirtelim. Bir kere bu seriyle beraber yapıma hikaye modu geri dönüyor. Braking Point 2 adıyla gelecek hikaye bir devam hikayesi. 2021 yılında karşımıza çıkan genç sürücü Aiden Jackson’ın yükseliş hikayesini oynayabileceksiniz.

Oyunda yer alacak araçlara, grafiklere ve genel aksiyon yapısına ise ekleyeceğimiz çok fazla bir şey yok. Zaten F1 22 bu konuda oldukça başarılı bir oyundu. Muhtemelen F1 23 aynı başarıyı devam ettiren bir yapım olarak karşımıza çıkacak. Gerek araç grafikleri konusunda gerekse de genel mekan grafikleri konusunda yine çok iddialı bir oyun bekliyoruz.

F1 23

F1 23 Ne Zaman Çıkıyor?

Gelelim oyunun ne zaman çıkış yapacağı konusuna. EA, tanıtım sırasında çıkış tarihini 16 Haziran 2023 olarak duyurdu. Yani bundan 1 ay kadar sonra F1 23 ile tanışma fırsatını elde etmiş olacağız. PC, PS4, PS5, Xbox Series S ve Series X için satışa sunulacak olan oyunun, şimdiden ön siparişe açıldığını da belirtelim. Oyunun PC fiyatlarını da hemen aşağı ekliyorum.

  • Standart versiyon – 1.200 TL
  • Erken Erişim İmkanı Veren Champions Edition – 1.600 TL

Steam sayfasını da hemen şuraya bırakalım. Ayrıca yeni yapımda da VR desteğine yer verileceğini de eklemiş olalım.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video