PC HocasıiOSFacebook Gaming iOS’e Geliyor: Oyun Yok

Facebook Gaming iOS’e Geliyor: Oyun Yok

  arctis 7+

Sosyal medya devi Facebook, yeni oyun servisi Facebook Gaming uygulamasını iOS platformuna getiriyor yalnız şirketin bir uyarısı var: Oyun olmayacak.

Google Stadia ve Microsoft Project xCloud’un Apple’ın eski politikaları nedeniyle App Store’da satışının yasaklandığı haberinin ardından Facebook Gaming, Apple ürünlerine geç gelmesinin ardındaki nedenleri açıkladı.

Ağırlıklı olarak Twitch veya Mixer (artık kapatıldı) gibi bir canlı yayın hizmeti olsa da, Facebook Gaming, kullanıcılarının oynaması için küçük oyunlarıda dahil ediyor.

Apple oyun istemiyor

Bu küçük oyunlar, Facebook Apple’dan aylarca ret mektupları aldıktan sonra iPhone ve iPad sürümlerinden kaldırıldı.

Facebook’un baş işletme sorumlusu Sheryl Sandberg, The Verge’e “Maalesef, bağımsız Facebook Gaming uygulamasında Apple’ın onayını almak için oyun işlevini tamamen kaldırmak zorunda kaldık – yani iOS kullanıcıları Android kullananlar için daha düşük bir deneyime sahip” dedi.

Apple bağımsız bir uygulamada izin versin ya da vermesin, her ay Facebook’ta oyun oynayan 380 milyondan fazla kişi için topluluklar oluşturmaya odaklanıyoruz. “

Uygulamanın iOS tarafından reddedilmesi, App Store yönergesi 4.7’ye atfedildi ve hizmetin yayınlanıyor olarak etiketlenmesi, birincil amacı video oyunları oynamak oldu. Facebook, kullanıcı etkinliğinin yalnızca% 5’inin hizmette oyun oynamak için harcandığına dair kanıt sunmasına rağmen, Apple para vermeyi reddediyor.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/facebook-gaming-iose-geliyor-oyun-yok-88079/ linkinden 01.12.2021 16:12:41 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad

Banner