PC HocasıGiyilebilir TeknolojilerFacebook’un Akıllı Gözlüğü Lansman Öncesi Sızdırıldı!

Facebook’un Akıllı Gözlüğü Lansman Öncesi Sızdırıldı!

   

Sosyal medya devi Facebook ve gözlük üreticisi Ray-Ban işbirliği ile geliştirilen akıllı gözlükler bugün gerçekleştirilecek bir lansmanda tanıtılacaktı ancak çoğu zaman olduğu gibi, güvenilir sızıntı yapan Evan Blass, yeni serinin birden fazla görüntüsüyle gözlükleri lansman öncesinde sızdırmayı başardı.

Facebook ve Luxottica (Ray-Ban’in ana şirketi) bir yıldır bugün piyasaya sürülmesi beklenilen akıllı gözlükler üzerinde çalışma sergiliyorlar, ancak piyasaya sürülen cihaz, herhangi bir AR özelliğinden yoksun gibi göründüğü için biraz hayal kırıklığı yaratabilir.

Görüntülere baktığımız zaman, akıllı gözlüğün ön tarafında iki adet kamera yer alıyor ve kamerayı aktif hale getirdiğine inandığımız bir düğme ile nispeten normal boyutlu bir çerçeve ile geliyor. Herhangi bir görüntüleme özelliği yok gibi görünüyor. Facebook, gözlükleri üçüncü çerçeve stiliyle piyasaya sürecek.

Bu aşamada, gözlükler Google’ın Gözlüklerinden çok Snap’s Spectacles’a benziyor, ancak bugün gözlükler hakkında daha fazla bilgi alacağımız lansmanı bekliyoruz zira görüntüler dışında bir bilgiye sahip değiliz.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/facebookun-akilli-gozlugu-lansman-oncesi-sizdirildi-117680/ linkinden 08.08.2022 23:08:25 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video