PC HocasıYazılımGüvenlikFBI Anonymous’un En Önemli Hackerini Yakaladığını Duyurdu

FBI Anonymous’un En Önemli Hackerini Yakaladığını Duyurdu

 

FBI resmi olarak yapmış olduğu açıklamada Anonymous‘un en önemli stratejik hackerlerinden birisi olan Martin Gottesfeld‘i yakaladığını bildirdi. Dünyanın en ünlü ve en etkili hacker gruplarından olan Anonymous tarafından henüz bir açıklama yapılmadı. Detaylar haberimizde.

MARTIN GOTTESFELD KİMDİR ?

Bilirsiniz, normalde hacker gruplarından olan kişilerin isimleri ve kimlik bilgileri ya gerçek olmaz, ya da takma lakap veya isim kullanırlar. Ancak dün FBI tarafından yakalanan Anonymous‘un stratejik hackerlerinden olan Martin Gottesfeld‘in kimliği de belirlenerek açıklandı.

Saldırılardan korunmak için dünyanın önde gelen güvenlik ekiplerinin bile hala kesin bir çözüm bulamadığı hack olayları devam ederken, en etkili gruplardan birisi olan Anonymous yaptığı saldırılar ile devlet kurumları, firmalar, iş adamları ve NASA‘ya kadar varan hacklemeler hala gündemde. FBI ise bu grubun yıllardır peşinde olduğu gibi, Anonymous üyelerini yakalamak için senelerdir uğraşıyor.

martin-gottesfeld-anonymous-hacker
YERİ NASIL TESPİT EDİLDİ ?

Öncelik olarak FBI’ın bu hackerin yerini hemen tespit etmediğini belirtelim. 2014 yılında YouTube’a yüklenen bir video sayesinde hacker adresini belli etmiş, FBI’ın arananlar listesinde en tepeye çıkmıştı. Yaptığı hatanın farkına varan hacker 2 yıldır kaçıyordu ki, FBI daha dün adresini tespit ederek baskın yaptı.

FBI tarafından yapılan bildiride Anonymous’un en önemli hackerlerinden birisi olan Martin Gottesfeld yakalandı. Yaptığı küçük bir hata ile izini belli eden hacker 2 senedir kaçıyordu ki sonunda FBI bulunduğu evi saptayarak yakalamayı başardı. 31 yaşındaki hackerin Miami’de yaşadığı, evli ve çocuğunun olduğu da belirtiliyor. Eve düzenlenen FBI baskınından kaçmayı başaran hacker karısı ile bir bota binmek üzereyken yakalandı.

Ayrıca kaçarken kişisel bilgisayarlarını ve bilgilerini de yanında götürmeye çalışan Martin şuanda FBI tarafından büyük bir koz olarak görünüyor. Çünkü Anonymous‘un en önemli hackerlerinden birisi olarak gösterildiği gibi, kişisel bilgisayarları, verileri ve tüm harddisklerine el koyulmuş durumda.

Yapılan yurt dışı kaynaklı haberlere göre Martin’in yakalanmış olması Anonymous hacker grubunun sonunu getireceği yönünde. Diğer hackerlere göre çok şey bildiği belirtilen Martin’in yakın zamanda konuşturulması ve diğer ekip üyelerine de ulaşılması amaçlanıyor. Bakalım dünyaca ünlü hacker grubu bu durum karşısında ne yapacak biz de merakla bekliyoruz.

Ne diyelim Martin‘cim her şeyin de bir sonu varmış geçmiş ola..

 

Etiketler

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

5 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Almanak