PC HocasıHaberlerFenerbahçe Lokomotif Moskova Maçı Ultra HD 4K Teknolojisi İle Yayınlanacak

Fenerbahçe Lokomotif Moskova Maçı Ultra HD 4K Teknolojisi İle Yayınlanacak

 

16 Şubat Salı (Yarın) oynanacak olan Fenerbahçe – Lokomotif Moskova maçı 4K görüntü kalitesi ile birlikte TRT 4K kanalından canlı olarak yayınlanacak.

4K TEKNOLOJİSİ YAYILIYOR

Gün geçtikçe 4K teknolojisi giderek yayılmaya devam ettiği gibi, bu konuda ilklerden olan TRT, Salı günü oynanacak olan UEFA Avrupa Ligi karşılaşması Fenerbahçe – Lokomotif Moskova maçını 4K olarak verecek. Yani TRT tarafından yayınlanacak olan yarınki maç Türkiye’de ilk kez 4K kalitesi ile maç yayını yapılacağı anlamına geliyor.

Teknolojinin kullanımında Vestel, TRT ve Türksat işbirliği ile birlikte yayınlanacak olan karşılaşmada taraftarlar 4 kat daha yüksek çözünürlükte maçı izleyebilecekler. Ancak 4K olarak izleyebilmeniz için televizyonunuzun 4K UHD teknolojisine sahip olması gerekiyor.

TRT tarafından naklen yayınlanacak olan karşılaşmada TRT 4K kanalı da aynı anda 3840 x 2160 Ultra HD çözünürlükte yayınlayacak.

fenerbahce-uefa
TRT 4K YAYINI NASIL İZLENİR ?

Eğer TRT 4K kanalından canlı olarak Fenerbahçe – Lokomotif Moskova maçını takip etmek istiyorsanız uydunuzun ayarlarını şu şekilde yapmalısınız:

* HEVC (H 265) kodlu yayında Vestel uydu alıcıları Türksat 2A uydusundan 12.123 Mhz frekansını yakalaması gerekiyor. Polarizasyon H (yatay) ve sembol 15.000 olarak ayarlanmalıdır. Yarın oynanacak olan karşılaşma hem normal TRT yayınından hem de TRT 4K yayınından ücretsiz olarak verilecek.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/fenerbahce-lokomotif-moskova-maci-ultra-hd-4k-teknolojisi-ile-yayinlanacak-4189/ linkinden 16.10.2021 03:10:54 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad