PC HocasıAndroidGoogle Play Store’a Karanlık Mod Desteği Geldi!

Google Play Store’a Karanlık Mod Desteği Geldi!

 

2019 yılında Google’ın Android 10 ile sistem genelinde karanlık mod desteğini getirdiğini gördük. Android 10 sürümünde ki karanlık mod harika görünse dahi sistem ayarlarından karanlık moda geçtiğiniz zaman Play Store gibi Google hizmetleri de sistem ayarlarını uygular ancak tek dezavantaj Play Store ayarlarından renk şemasını “sistem varsayılanı” olarak değiştirmek zorunda kalmanız.

Şirket, Google Play Store’un ayarlar sayfasında niyahet karanlık mod geçişini eklediğinden beri bu sorun Google Play Store’da artık mevcut değil. Bunun anlamı, artık sistem temasını hiç değiştirmeden Google Play Store’un her zaman sistem ayarlarına uymasını istiyor iseniz “Sistem Varsayılanı” seçeneğini aktif etmeniz gerekir.

AndroidPolice tarafından bildirildiği gibi, yeni tema sayfası yalnızca bazı cihazlar için kullanılabilir, ancak önümüzdeki günlerde daha fazla Android akıllı telefon için kullanılabilir olmasını bekliyoruz. Yeni karanlık mod yalnızca Android 10 akıllı telefonlar için kullanılabilir, yani daha eski bir işletim sistemi kullanıyorsanız şu anda bu özelliğe erişim sağlayamazsınız.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video