PC HocasıDonanımGoogle’dan Radar Sinyali: Project Soli

Google’dan Radar Sinyali: Project Soli

 

Google mühendislerinin uzun süredir geliştirmeye çalıştığı ve aslında dünya genelinde yaygın olan RadarCat (nesne algılama) projesini değiştirerek Project Soli olarak piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

İskoçya’nın en eski üniversitelerinden birisi olan St. Adrews’te geliştirilen proje artık Google adı ile piyasada olacak.

Peki Nedir Bu Project Soli ?

Sistemin mantığı şöyle çalışıyor; radar sinyalleri kullanılarak cihazın üzerine yerleştirilen nesneyi tanımlayarak çalışan çip, çevrede olup biten her şeyi dinliyor ve kaydediyor. Google‘da bu projeyi geliştirerek dünya genelinde pazarlamak için harekete geçti.

google-project-soli
Project Soli cihazının üzerine ne koyarsanız koyun ne olduğunu size söylüyor. Birazdan aşağıdaki videoda da zaten detayları görebileceksiniz. Google, Project Soli ile birlikte çok yakında çeşitli iş kollarında karşımıza çıkacak. Açıkçası milyonlarca nesne varken, bu kadar nesnenin ne olduğunu tahmin edebiliyor olması büyük bir başarı diyebilirim.

2015 yılında Google ATAP tarafından ilk merhabasını söyleyen Project Soli hakkında videoyu hemen aşağıdan izleyebilirsiniz;

 

Etiketler

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz