PC HocasıMobilHuawei Mate 40 Pro Plus DxOMark Puanları Açıklandı

Huawei Mate 40 Pro Plus DxOMark Puanları Açıklandı

 

Huawei Mate 40 Pro Plus, her ne kadar Google servislerinden yoksun bir akıllı telefon olsa da kamera konusunda en iddialı amiral gemisi.

DxOMark tarafından kısa süre önce yayınlanan kamera değerlendirmesi, telefonun bu iddiasını konuşturmuş oldu. Öyle ki sonuçlara göre kamera değerlendirmesinde, listenin yeni bir lideri var.

Huawei Mate 40 Pro Plus zirveye yerleşti

DxOMark tarafından yapılan değerlendirme sonucunda, yeni akıllı telefon 139 puan alarak lider oldu. En iyi kameraya sahip telefon unvanını eline alan Mate 40 Pro Plus modelinden önce, yine listede Mate 40 serisinden bir telefon liderdi.

Zirvenin eski sahibi olan Mate 40, 136 puan almıştı. Bir nevi rekor egale edilmiş oldu. Yeni serinin böyle bir ortalama puana ulaşmasını sağlayan derecelendirmeden de söz edelim.

Huawei Mate 40 Pro Plus

Telefon, tıpkı diğer modellere uygulandığı gibi önce fotoğraf testine alındı. Fotoğraf testinde bu modelin 144 puan gibi çok iddialı bir değere ulaştığını görüyoruz. İkinci kısım ise yakınlaştırma (zoom) testi oldu. Zoom testinde de 98 puan gibi çok iddialı bir puan elde edilmiş. Rakip Apple modellerinde bile 40-50 arası yakınlaştırma puanlarına ulaşıldığını biliyoruz.

Video değerlendirilmesi yapıldığı zaman ise puanlar biraz daha düşüyor. Zaten her modelde video puanlarının düştüğünü görmekteyiz. Mate 40 Plus modelinin burada aldığı puan ise 115.

Huawei Mate 40 Pro Plus

Peki, telefonun kamera sistemi nasıl?

Zirvenin yeni isminin kameralarına da yakından bakalım. Huawei Mate 40 Pro Plus akıllı telefonunda 50 MP Ultra Vision ana kamera bulunuyor. Bu kamerayı anlatmaya gerek yok yaşamanız lazım. 🙂 İkinci kısımda 20 MP f/2.4 ultra geniş açılı kamera var ve geniş açı çekimlerinin gayet başarılı olduğu söyleniyor.

Bunların dışında 10x optik zoom özelliğine sahip olan 8 MP bir optik lens ve bir de 12 MP f/3.4 değerinde 3x yakınlaştırma sunan bir telefoto lens bulunuyor. Bunlara ek bir de ToF sensörü var. Kameralara baktığınızda 139 puan çok sürpriz değil gibi.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video