PC HocasıGiyilebilir TeknolojilerHuawei Watch GT 3 Pro Tanıtıldı: Teknik Özellikleri Neler?

Huawei Watch GT 3 Pro Tanıtıldı: Teknik Özellikleri Neler?

   

Çin merkezli teknoloji devi Huawei, bugün düzenlediği lansman etkinliğin hem Huawei Band 7 akıllı bilekliğini hem de akıllı saat modellerinden Huawei Watch GT 3’ün Pro modelini tanıttı. Bir önceki model Watch GT 2 Pro modelinde de olduğu gibi hem Seramik hem de Porsche Design sürümleri bulunuyor.

Huawei Watch GT 3 Pro modeli, 46 mm ve 43 mm olmak üzere iki farklı boyutta geliyor. 46mm’lik boyut titanyum malzemeden üretilirken 43 mm’lik model seramikten üretiliyor. 46’lık modelin içerisinde 1.43 inç boyutunda, 43’lük modelin içerisinde 1.32 inç boyutunda AMOLED ekran yer alıyor.

46’lık model tipik kullanımda 14 günlük batarya ömrü sunarken yoğun kullanımda bu rakam 8 güne düşüyor. 43’lük model ise tipik kullanımda 7 gün batarya süresi sunarken yoğun kullanımda bu süre 4 güne düşüyor. Akıllı saatte en önemli geliştirmeler batarya tarafında yapılarak şarj hızı yüzde 30 oranında artırıldı. 10 dakikalık yapacağınız bir şarj ile akıllı saati gün boyu rahatça kullanabiliyorsunuz.

Su geçirmeye karşı korunaklı mı?

Akıllı saatler için suya dayanıklılık rakamları hiçbir zaman doğru bir yanıt vermez ve çoğu akıllı saat dalış yapmaya karşı uygun değildir fakat Huawei Watch GT 3 Pro, 30 metreye kadar serbest dalışlar için su geçirmemeyi vaat ediyor ve içerisinde bir çok spor/antrenman modu ile birlikte geliyor.

Aynı zamanda Golf saati olarak kullanılabiliyor!

Huawei Watch GT 3 Pro, içerisinde önceden yüklenmiş 300’den fazla golf sahası için haritalara sahip olduğu için aynı zamanda bir golf saati olarakta kullanılabilir. Akıllı saat toplamda 18 tanesi profesyonel olmak üzere 100’den fazla spor moduna da sahip. Saat tipik olarak kalp atış hızı sensörü aracılığıyla kalp hakkında çok daha fazla veri sağlayan bir EKG sensörüne sahip.

Bunların haricinde kandaki oksijen miktarını ölçebilme ile termometre özelliğine sahip cihaz bir klasik haline gelen uyku ve stres takibi de sunuyor.

İşletim Sistemi tarafında HarmonyOS

Akıllı saat işletim sistemi tarafında şirketin geliştirmekte olduğu HarmonyOS işletim sistemini kullanıyor ve mobil ödeme kolaylığı sunmak için NFC teknolojisine sahip. İçerisinde bulundurduğu NFC teknolojisi sayesinde uyumlu olan araçlarda anahtar olarakta kullanılabilir.

Fiyatı ne kadar?

Huawei Watch GT 3 Pro içerisinde bir çok teknoloji ile birlikte geliyor fakat fiyat etiketi ne kadar?

  • Huawei Watch GT 3 Pro (46mm / Titanyum) modeli 380 USD / 360 Euro
  • Huawei Watch GT 3 Pro (43mm / Seramik) modeli 455 USD / 430 Euro

Akıllı saatin ülkemizde satışa sunulup sunulmayacağını henüz bilmiyoruz.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/huawei-watch-gt-3-pro-tanitildi-teknik-ozellikleri-neler-126940/ linkinden 27.05.2022 15:05:47 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertorial