PC HocasıDonanımIntel Alder Lake İşlemcilerin Kutuları Görüntülendi!

Intel Alder Lake İşlemcilerin Kutuları Görüntülendi!

 

Çip üreticisi devlerinden Intel’in yeni işlemci ailesi Alder Lake‘in kutularının fotoğrafları ortaya çıktığı ve Core i9-12900K modelinin kutusu özellikle dikkat çekici gözüküyor. Ayrıca Çin web sitelerinde hali hazırda satışa çıkan işlemcilerin ne kadar muazzam olduğunu görmüş oluyoruz. Intel’in 12. nesil işlemci paketinin fotoğrafları, serinin çoğunluğunun eski nesillerde görülen benzer tasarımları kullandığını gösteriyor. Core-i3 ambalajı henüz açıklanmadı ve hattın daha sonraki bir tarihte piyasaya sürüleceği belirtildi.

Alder Lake ailesinin amiral gemisi Core i9-12900K olacak ve kutusu diğer işlemcilerden daha büyük olacak ve tasarımının bir parçası olarak kutunun içinde bir gofret kopyası gibi görünen obje ile dikkatleri üstüne topluyor.

Son zamanlarda internette dolaşan iddialara göre Intel’in Alder Lake işlemci ailesi için yeni bir stok soğutucu tasarımları denediği dolaşıyordu. Amiral gemisi Core i9-12900K’nın kutusu ve ebatı göz önüne alındığında bu modelde farklı bir stok soğutucu görmek mümkün. Fakat şu an bunların hepsi bir iddiadan ibaret.

Başka bir yerde Twitter kullanıcısı @yuuki_ans, birisinin Taobao’da Alder Lake Core-i9 12900K’nın mühendislik örneklerini sattığını bildirdi. 4.500 Yen veya 700 $’a satılıyor. Bunları takacak anakart olmadığını düşündüğünüzde bu oldukça yüksek fiyat ve işlemcileri oldukça işe yaramaz hale getiriyor. Şu anda bahsi geçen ilanların sayfasına giden bağlantılar artık çalışmıyor, bu yüzden ya kaldırıldılar, satıldılar ya da belki bu ilanlar sahteydi.

Intel Alder Lake işlemciler ne zaman tanıtılacak?

Intel’in, 28 Ekim tarihinde gerçekleştireceği İnovasyon etkinliğinde Alder Lake yongalarını resmi olarak duyurması bekleniyor. Perakendeciler, duyurunun hemen ardından ön sipariş kabul edebilecekler ve teslimatlar ise 4 Kasım itibariyle başlıyor olacak.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/intel-alder-lake-islemcilerin-kutulari-goruntulendi-118855/ linkinden 28.10.2021 21:10:01 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad