Intel Arc A580

Intel Arc A580 için Performans Değerleri Ortaya Çıktı

  Google News

Amiral gemisi bir Intel ekran kartı göremedik ama yavaş yavaş ilk Intel ekran kartı modellerini görmeye başladık. A380 çoktan piyasaya bile çıktı. Şimdi sıradaki modelin Intel Arc A580 olması bekleniyor.

Öyle ki orta segment olacağı iddia edilen A580 ekran kartı için Ashes of Singularity Benchmark sonuçları ortaya çıktı. Ortaya çıkan sonuçlara bakacak olursak, sonuçların çok kötü olmadığını da söylemek lazım.

Intel Arc A580 Nasıl Sonuçlar Ortaya Koyuyor?

Minimum ayarlarda ve 1080p çözünürlük değerinde yapıldığını gördüğümüz testlerde ekran kartı 95 FPS gibi bir seviyeyi yakalamış.

Vulkan API ile test edildiğini anladığımız A580 ekran kartının puan ortalama değeri ise 9300 puan olarak gözüküyor.

Bu da yeni ekran kartının tam bir orta segment olacağını işaret etmekte. Eğer sonuçların doğru olduğunu kabul edecek olursak, bu durumda yeni ekran kartının RTX 3060 ile rekabet etmesinin planlandığı yorumunu yapabiliriz.

Intel Arc A580

Fiyat konusunda neler sunacak ya da tam olarak teknik özellikler nasıl olacak bilmiyoruz ama Intel’in ekran kartı konusunda kartlarını açmaya başladığı kesin.

Sızıntılar geldikçe yeni ekran kartı için değerlendirmeler yapmaya devam edeceğiz. Kart için hem performans hem de detaylı teknik özellikler açıklandığı zaman ise ayrı bir değerlendirme yaparız.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video