PC HocasıDonanımIntel Arc Alchemist için Kötü Haber! Ertelendi
Intel Arc Alchemist

Intel Arc Alchemist için Kötü Haber! Ertelendi

   

Intel’in ekran kartı piyasasına gireceğini artık biliyoruz. Bu işin sürprizi kalmadı çünkü Intel konu hakkında zaten beklenen açıklamaları yaptı. Intel açıklamaları yaptı ama Intel Arc Alchemist serisi bir türlü şöyle tam olarak ortaya çıkmadı.

Resmi tanıtımı konusunda net bilgilerin bir türlü verilmediği yeni ekran kartı serisinin CES 2022 kapsamında resmi olarak duyurulmasını bekliyorduk. Ama bu konuda da istediğimiz haberler gelmedi. Seri ertelendi.

Intel Arc Alchemist Ekran Kartları Ne Zaman Gelecek?

CES 2022 fuarını yakından takip ediyoruz. Birçok yeni ürünü de sizlerle paylaşıyoruz. Intel de boş durmadı. 50’ye yakın işlemci için tanıtım yaptı ama açıkçası ben Arc serisi ekran kartlarını bekliyordum.

Kaçırmayın: AORUS RGB DDR5 6000 MHz Tanıtıldı!

Marka burada ne yapacak görmek istiyordum. Sadece ben değil sektör, Intel’in ekran kartı alanında neler yapacağını merakla bekliyor. Ama dediğimiz gibi ekran kartlarının ertelendiği ortaya çıktı.

Intel’in internet sitesinde yapılan güncelleme sonrasında ekran kartları için 2022 yılında gelecek ifadesi kullanıldı. Neden ertelendi dedik çünkü hem tanıtımın yapılması bekleniyordu hem de ilk yazan tarih 2022 ilk çeyrek olarak gösterilmişti.

Intel Arc Alchemist

Görünen o ki ekran kartları ilk çeyreğe yetişmeyecek. Ama Intel’in bu alanda çalışmalarını hızlandıracağı kesin.

Marka, ilk serilerde zaten daha orta seviye modeller sunacaktı. Sızıntılara göre serinin ilk modelinde 512 çekirdek ve 16 GB GDDR6 bellek yer alacak. Aynı dönemde çıkacak olan ikinci modelde ise 384 çekirdek ve 12 GB GDDR6 bellek yer alacak.

Bu iki modeli gördükten sonra diğer seriler için de detayların belli olmasını bekliyoruz. Tanıtım tarihi açıklandığında tekrar görüşeceğiz.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/intel-arc-alchemist-icin-kotu-haber-ertelendi-122126/ linkinden 28.01.2022 21:01:17 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Banner