iOS 16

iOS 16 Çıkış Tarihi Duyuruldu!

  Google News

iOS 16 mobil işletim sistemi, WWDC 2022 kapsamında duyurulmuştu. Etkinlik kapsamında duyurulan işletim sistemi için beta süreci de hemen başlamıştı. Fakat final sürümün çıkışı için Eylül ayını bekliyorduk.

Apple, geleneğini bozmadı ve yeni işletim sisteminin Eylül ayında çıkış yapacağını da duyurdu. Hatta öyle ki çıkış tarihi tam de beklediğimiz döneme denk geliyor diyebiliriz.

iOS 16 Ne Zaman Çıkacak?

iPhone 14 etkinliğinde yapılan açıklamaya göre iOS 16 işletim sisteminin final sürümü, 12 Eylül 2022 tarihinde indirmeye sunulacak.

Çok kısa bir süre içerisinde, güncelleme alacak olan tüm iPhone modellerinin güncellendiğini göreceğiz.

iOS 16

Yeni güncelleme bazı eski serilere gelmeyecek. iPhone 8 modellerinden sonraki seriler için güncellemelerin sunulduğunu göreceğiz.

Artık final sürümü yayınlandıktan sonra, yeni işletim sistemi için güncelleme süreci de başlayacaktır. Aslında bakarsanız güncellenmesini beklediğimiz özellikler de var. Muhtemelen yine hızlı bir güncelleme süreci göreceğiz ve 16 sürümü de kısa süre içerisinde yeni sürümlerle revize edilecek.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video