İşte Steam’in 2017 Yılındaki “En”leri!

Steam platformunu duymayan oyuncu kalmamıştır herhalde. Yüz binlerce kullanıcıya sahip olan Steam, açıkladığı yeni liste ile platformda bulunan 2017 yılının en çok satılan oyunlarını, en iyi yeni çıkan oyunlarını, en çok satan VR oyunlarını, erken erişimden çıkan en iyi oyunları ve aynı anda en çok oynanan oyunların listesini kullanıcıları ile paylaştı.

Durmuyordu Gabe Newell, Doymuyordu...

Valve Corporation tarafından geliştirilen dijital dağıtım şirketi Steam; günümüzde o kadar büyük bir kitleyi kendisine bağladı ki, artık kutulu oyun satın almaz olduk. Yaz indirimleri, kış indirimleri, bahar indirimleri derken, bu platforma pek çoğumuz cüzdanlarımızı heba ettik. Durmuyordu Gabe Newell, doymuyordu... O indirim yaptıkça, biz de seve seve veriyorduk paraları, üçü beşi hesaplamadan...

Günler, aylar, yıllar geçti; Steam yerini iyice sağlamlaştırdı. Büyük başarılara imza atan platform, makalemizin başlığından anlayacağınız üzere, 2017 yılında en çok satılan oyunları, en iyi yeni çıkan oyunları, en çok satan VR oyunlarını, erken erişimden çıkan en iyi oyunları ve aynı anda en çok kişinin oynadığı oyunları kullanıcıları ile paylaştı. Kapsamlı bir liste hazırlayan platform, yayınladığı liste ile 2017 yılında yeterince oyun oynayamamış kişiler için sağlam bir öneri listesi sunmuş da diyebiliriz.

İşte O Yapımlardan Bazıları

Platin,  altın, gümüş, bronz gibi sıralı derecelerle sunulan "en çok satanlar" listesinde pek çok bilindik yapım bizleri selamlıyor. Öyle ki; burada PUBG, Rainbow Six: Siege, DOTA 2, H1Z1, Grand Theft Auto 5 gibi yapımlar göze çarpmakta.

"En iyi yeni çıkan oyunlar" listesine geldiğimizde ise, listenin aylara bölünmüş olarak hazırlanmış olduğunu görüyoruz. Bu listede ise dikkat çekici oyunlar olarak WWE 2K17, For Honor ve Resident Evil-Biohazard gibi yapımları sıralayabiliriz.

Yüz binin üzerinde aynı anda oyuncu sayısına ulaşan ve elli binin üzerinde aynı anda oyuncu sayısına ulaşan olmak üzere ikiye bölünmüş bir diğer listede ise, Counter Strike: GO, GTA 5, PayDay 2 gibi yapımlar bizlere göz kırpıyor. 

Siz değerli okuyucularımızı daha fazla sıkmadan, buradaki link'e sizleri davet ediyoruz. Vermiş olduğumuz bağlantıdan, 2017 Steam En'lerinin tam listesine ulaşabilirsiniz. Tüm okurlarımıza bol oyunlu ve eğlenceli günler dileriz.

İlgili Etiketler