İzlenmesi Gereken Diziler ( Güncel Liste)

  Google News

İzlenmesi gereken filmler yazımız oldukça popüler ve ilgi ile takip edilen bir başlık. Aynı başlığın dizi versiyonunu sizlere yapmaya karar verdim. Oluşturduğum listede yeni ve eski ayrımını yaparak sizlere detaylı analizimi paylaşmaya gayret göstereceğim. Ayrıca yayın platformlarını da belirtip sayfa içinde kolayca ulaşma imkanına sahip olabilirsiniz. Listeyi yeni diziler izledikçe güncelleyeceğim.

Amazon Prime Dizileri

Amazon prime Eylül 2020 yılından bu yana ülkemizde yayın faaliyeti sürdüren bir platformdur.

Tom Clancy’s Jack Ryan

Yıl : 2018 – 2023 IMDb Puanı : 8.0

Puanı yüksek yeni ve aksiyon severleri tatmin edecek bir dizi. Askerî, siyâsî ve polisiye macera romanları ile ünlü Tom Clancy’s’nin romanından uyarlanan bu dizi ilk sezonunda CIA analisti Jack Ryan, bir analizi sonucunda çok tehlikeli bir terörist yapının ağını çözdükten sonra bir anda kendini sahada çatışma ve kovalamacada bulur.

İnfaz Listesi

Yıl : 2022 IMDb 7,9

David DiGilio tarafından Jack Carr’ın 2018 tarihli aynı adlı romanından uyarlanan bu dizi aksiyon macera severler için tek sezonluk iyi bir dizi. Binbaşı James Reece, tüm müfrezesinin öldürülmesinin ardındaki gizemli güçleri araştırıp intikam almasını konu alan bir dizidir.

Reacher

Yıl: 2022 IMDb 8,1

Filmi de olan bu dizi Amerikan aksiyon suç akışı televizyon dizisidir. Lee Child’ın Jack Reacher kitap serisinden uyarlanan filmde, müthiş yeteneklere sahip, kendini berduş ilan eden ve eski bir askeri polis olan baş karakter Alan Ritchson rol alıyor. Dizi severler tarafından oldukça yüksek puanlama yapılan bu dizi şimdilik sadece 1 sezon.

Platformlardan Bağımsız Filmler

Amazon,Netflix,Disney gibi platformlarda yayınlanmayan veya bunların öncesinde çekilmiş dizileri bu başlık altında sizlerle paylaşıyoruz.

Limit Yok

Yıl : 2015–2016  IMDb : 7.6

2011 yapımı filmin dizi hali olan bu yapım. Filmini izleyip beğenenler için mükemmel bir tercih olacaktır. Dizinin bazı noktalarında filmde başrol oyuncusu olan Bradley Cooper ‘da bazı bölümlerde karşımıza çıkıyor. Dizi aslında filmin devamı niteliğinde diyebiliriz. Senatör olan Eddie Morra’nın senatör olduktan sonraki hayatını da gösteriyor.

Netflix Dizileri

Marco Polo

Yıl 2014 – 2016 IMBD 7.8

Tarih kitaplarından ve romanlardan adını duyduğumuz, İtalyan gezgin Marco Polo’nun Kubilay Han’ın sarayındaki maceralarından esinlenilmiş dizisidir. Bu dizi dram kategorisinde olarak lanse edilse de bence sürükleyici ve gerilim kategorisine de uygun. Toplamda 2 sezon olan dizi 3’üncü sezonu çekilmeyeceği bilgisi de Netflix tarafından bildirildi.  Dizide çıplak ögelerin olduğunu da ailecek izleyeceklere şimdiden söylemiş olayım .:) Bazı kaynaklara göre 7 Ocak 2015’te yenilenerek 10 bölümlük ikinci sezonu 1 Temmuz 2016’da gösterime girdi ve toplamda 2 sezonda 200 milyon dolar kaybettirdi.

HBO Dizileri

Çernobil

Yıl : 2019 IMDB 9.4

Tarih / Drama olarak belirtilen bu dizi mini yapım olarak belirtilmiş. IMDb puanı tam olarak 9.4 5 bölümden oluşmakta. Gerilim ve dram olarak Çernobilde yaşanan felaketin boyutu ve fedakar insanların yaptıkları çalışmaları ve dönemin Sosyalist Rusya hükümetindeki bürokratik olayları baz alıyor. Dizi dünya çapında büyük bir beğeni kazanmış ve gerçekten olayları çok iyi yansıtmış. Yapımını İngiliz-Amerikan dizi şirketleri ortak yapmış.  Ayrıca son yıllarda yapılmış diziler arasında en yüksek puana sahip olduğunu da belirtmemiz gerekir.

 

Yazar Hakkında

İsmail Dikmen

Türkiye'nin sektörel birçok kurumsal ajans ve firmalarında dijital pazarlama, e-ticaret sorumlusu olarak çalışmaktadır/çalışmıştır. 5 yıllık sektör deneyimi bulunmaktadır.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video