PC HocasıHaberlerKenan Sofuoğlu Fransa’da Büyük Bir Kaza Geçirdi

Kenan Sofuoğlu Fransa’da Büyük Bir Kaza Geçirdi

 

Ülkemizin gururlarından bir tanesi olan Kenan Sofuoğlu, Fransa’da düzenlenen Dünya Supersport sıralama turlarında büyük bir kaza geçirdi. Havanın yağışlı olmasından pistin kayganlaşması Kenan Sofuoğlu‘nun işini zorlaştırdı. Şampiyona’nın 10. ayağında virajı alamayan milli yarışçımızın vücüdunda derin çatlaklar meydana geldi.

Türkiye’ye Getiriliyor

Gerçekleşen kaza sonrasında Kenan Sofuoğlu vücudunu hareket ettiremezken, hemen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu konu hakkında bilgi alarak Sofuoğlu ile telefonda görüşme sağladı. Türkiye’den gönderilen ambulans uçak ile birlikte bu gece yurda döneceği belirtilen milli sporcu “Acilen tedavi olmam gerekiyor. Bakanımız konu ile ilgileniyor. Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu beni bugün aradı ve uçakla aldıracaklarını bildirdi.” dedi.

Son duruma göre Kenan Sofuoğlu‘nun yaptığı kazada belinde ve kalçasında toplamda üç adet kırık olduğu tespit edildi. Ne kadar alçıda kalacağı veya tedavi süresinin ne kadar süreceği konusunda henüz resmi bir açıklama yok. Ancak Türkiye’de yapılan kontroller sonrasında detaylar ortaya çıkacak.

Hemen aşağıda ise milli sporcumuzun yaptığı kazadan sonra ortaya çıkan fotoğrafları yer alıyor. Biz de Kenan Sofuoğlu’na acil şifalar diliyor ve kısa süre içerisinde tekrar en sevdiği pistlere ve başarı dolu kariyerine kaldığı yerden devam etmesini niyaz ediyoruz.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video