PC HocasıDonanımKingston DataTraveler 2000 Artık PIN Korumalı

Kingston DataTraveler 2000 Artık PIN Korumalı

 

Kingston Technology tarafından geliştirilen yeni flash bellek DataTraveler 2000 artık numerik klavyeli PIN korumalı olarak satışa çıkıyor. Teknik özellikler ve detaylar haberimizde.

NUMERİK PIN KORUMASI NEDİR ?

Kingston tarafından geliştirilen sistemde aşağıdaki resmini görmüş olduğunuz numerik karakterler üzerinden kendinize bir şifre belirliyorsunuz. Belirlemiş olduğunuz bu şifreyi girmediğiniz sürece kimse USB belleğinizi bilgisayara takıp çalıştıramıyor. Yani USB belleği PIN kodu ile birlikte kilitlemiş oluyorsunuz.

Kimi zaman USB bellekler üzerinde değerli verilerimizi kullanarak taşıma işlemi sağlayabiliyoruz. Kimi zaman da özel dosyalarımız, fotoğraflarımız veya videolarımız yer alabiliyor. Flash bellek kaybolduğunda ise içerisinde bulunan tüm veriler başkasının eline geçebiliyor. Ancak Kingston Technology bu durumun önüne geçebilmek için numerik karakterlerin üzerinde yer aldığı PIN kodu girilerek açılabilen flash bellek geliştirdi.

kingston_sifreli_usb_bellek
256 BİT ŞİFRELEME SİSTEMİ

DataTraveler 2000 adı verilen bu bellek AES 256-Bit veri tabanlı şifreleme yöntemi ile çalışırken, 16 GB, 32 GB ve 64 GB’lık modelleri bulunuyor. Bu yılın ilk çeyreğinde satışa çıkacak olan Kingston DataTraveler 2000 kullanıcılara duyuruldu.

Flash bellek USB 3.1 desteği ile çalışırken, 16 GB modelinde 120 MB/s okuma, 20 MB/s yazma, 32 ve 64 GB modellerinde ise 135 MB/s okuma, 40 MB/s yazma hızını kullanıcılarına sunuyor.

kingston-numerik-bellek
KINGSTON DATATRAVELER 2000 TEKNİK ÖZELLİKLER

Kapasite: 16, 32 VE 64 GB ile 3 farklı depolama

Hız: USB 3.1 – 16 GB – 120 MB/s okuma, 20 MB/s yazma, 32 GB – 135 MB/s okuma, 40 MB/s yazma, 64 GB – 135 MB/s okuma, 40 MB/s yazma hızı

Desteklenen İşletim Sistemi: Windows 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Mac OS X, Linux V 2.6.x, Chrome OS ve Android

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

4 Yorum

  • Hocam bu on numara olmuş da acaba bu flash kaybolduğunda içindeki sistem devre dışı bırakılıp çalıştırılabiliyor mu acaba ?

  • Kingston zaten yılların devi adamlar geliştiriyor sürekli ancak parmak izi okuyuculu bir flash bellek yapsalar daha iyi olur sanırsam

  • Bu flaş belleği bana verin bir saat içerisinde iptal edeyim PIN kodunu sonra size normal kullanım olarak vereyim

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video