PC HocasıDonanımPlextor M8PE SSD Disk Görücüye Çıktı

Plextor M8PE SSD Disk Görücüye Çıktı

 

Plextor M8Pe adı verilen yeni SSD Diskin detayları ortaya çıktı. CES 2016 fuarında tanıtılacak olan Plextor M8Pe‘nin teknik özellikleri ve detayları haberimizde.

M2 FAKTÖRLÜ İLK SSD DİSK

CES 2016 etkinliğinde gerçekleştirilecek olan ve PCI Express ile çalışacak yeni SSD Disk Plextor M8Pe ilk kez bir M2 faktörüne sahip durumda. Yeni SSD Diskin teknik özellikleri arasında da PCI Express 3.0 x4 yuvasına monte edilmesi gerektiği gibi, 270 K IOPS okuma hızı ve 150 K IOPS yazma değeri bulunuyor.

Böyle bir SSD Disk normalde kullanılan SSD Disklere nazaran çok farklı tasarıma ve konsepte sahip durumda. Anakart üzerine takarak çalıştırabileceğiniz bu SSD Disk, daha iyi performans alabilmek için tasarlanmış durumda.

plextor-mp8e-ssd-2
SADECE BİR SSD DİSK DEĞİL

Aynı zamanda Plex Turbo RAM özelliği sayesinde önbellekleme yaparak bilgisayarınızın özel verilerini gizleme gibi yetenekleri de bulunuyor. Depolama alanının da kapasitesini maksimize edebilmek için sıkıştırma teknolojisi olan PlexVault ve Plextor özelliklerinden faydalanıyor. Kısacası yeni SSD Disk sadece verileri saklama özelliği barındırmadığı gibi, bilgisayarınızın performansını arttıracak ve verilerinizi güvende tutacak işlemlerde uygulayabiliyor.

CES 2016 etkinliğinde performansı ve kullanımı konusunda ilgili test videoları ve performans raporlarına sıkça rastlayacağımız Plextor M8Pe SSD Disk şimdiden Donanım severlerin dikkatini çekmiş durumda. PCI Express olarak anakarta monte edilen SSD disk serilerinde öne çıkan isim olan HyperX yeni Plextor’a karşı biraz daha geride kalacak.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/plextor-m8pe-ssd-disk-gorucuye-cikti-3142/ linkinden 31.07.2021 21:07:44 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

2 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertisement