PC HocasıAndroidLG G Serisine Android 6.0 Marshmallow Geldi

LG G Serisine Android 6.0 Marshmallow Geldi

 

LG akıllı telefonları arasında yer alan LG G3, G3 S, G3 Beat, G2 Mini modelleri için Android 6.0 Marshmallow güncellemesi CyanogenMod 13 ile birlikte geldi. Yayınlanan güncellemelerin detayları haberimizde.

lg-android-guncellemesi

LG G SERİSİ İÇİN ANDROID 6.0 ROM YAYINLANDI

CyanogenMod olarak bilinen Android’in ROM geliştiricileri LG G serisi için Android 6.0 Marshmallow güncellemesi içeren bir ROM yayınladı. Uzun zamandır başta LG G2 olmak üzere güncelleme almayan cihazlar nihayet bu güncellemeler ile bir nebze de olsa hayat bulacak.

Yayınlanan bu güncellemeler için şuanda CyanogenMod 13 Nightly sürümü test olarak devam ediyor. Bu ROM‘u indirip kurduktan sonra karşınıza stabil çalışmayan bazı hatalar gelebilir. Test aşaması bittikten sonra yeni yayınlanacak güncelleme ile birlikte pürüzler giderilecektir.

Yeni yayınlanan LG G modellerine CyanogenMod 13 Nightly sürümünü yükleyebilmek için öncelik olarak telefonunuza Root atmanız veya Root’lu olması gerekmektedir. Eğer daha önceden telefona Root atıldıysa aşağıdaki bağlantılardan indirip kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz.

LG G2 Mini İçin

LG G3 S İçin

LG G2 Mini İçin

Diğer güncellemeler için ise herhangi bir bilgilendirme yapılmadığı gibi, LG G2 için Android 6.0.1 Marshmallow güncellemesi 2016 Ocak ayında geleceği konusunda bildirimler bulunuyor. Neredeyse iki yıldır hiçbir Android güncellemesi almayan LG G2 için kullanıcılar sabırsızlıkla bekliyor.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

1 Yorum

  • Hocam bende güncelleme henüz gelmedi LG G2 var root atsam nasıl yaparım acaba bir sorun çıkar mı bilmiyorum. Telefoncuya götürdüm root atarız dedi ama emin olamadım.

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video