PC HocasıGiyilebilir TeknolojilerMicrosoft HoloLens Nedir Özellikleri

Microsoft HoloLens Nedir Özellikleri

 

Microsoft hololens 21 ocak 2015 itibari ile tanıtımı gerçekleşen, Microsoft tarafından gerçek hayatta aktif kullanılması ve hayatimizi değiştirmesi amaçlandığı cihaz artırılmış artırılmış gerçeklik gözlüğü olarak tabir ediliyor.

microsoft hololens-nedir

Microsoft HoloLens  yüksek çözünürlüklü hologramlar ile etkileşim sağlayarak, ilk tam bağlayıcı, holografik bilgisayarıdır. Sesinizi kullanarak uygulamalar ile iletişim kurmanızı sağlayan hololens Artırılmış gerçeklik ile gerçek dünyanın zirvesinde dijital bilgiyi bindirme ortamınızı anlayarak, karışık gerçeklik bakmamanıza ve onlar ile dünyanın bir parçası konum gibi ses hologramlar sağlamakta.

Holografik çerçeve gözlerin detaylara duyarlı hologram pozisyonları ile periferik görme saklanmamış bırakarak, dünya hologramlar, insanlar ve nesnelerle özgürce etkileşim sağlamakta.

 

 

30 Mart  2016 tarihinde dağıtımına başlanacak olan Microsoft hololens şuan için deneme  fiyatı olarak 3.000 dolar dan başlayan fiyatlarda. Microsoft’un resmi sitesinden ön sipariş verebilir veya Windows Insider programına katılarak 3.000 dolara ürünü satın alabilirsiniz.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/microsoft-hololens-nedir-ozellikleri-4776/ linkinden 28.10.2021 20:10:23 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

İsmail Dikmen

Türkiye'nin sektörel birçok kurumsal ajans ve firmalarında dijital pazarlama, e-ticaret sorumlusu olarak çalışmaktadır/çalışmıştır. 5 yıllık sektör deneyimi bulunmaktadır.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad