PC HocasıWindowsMicrosoft, Windows 11 Destekleyen İşlemci Listesini Güncelledi!
Windows 11 ISO nasıl indirilir

Microsoft, Windows 11 Destekleyen İşlemci Listesini Güncelledi!

  arctis 7+

Amerika Birleşik Devletleri merkezli yazılım ve teknoloji devi Microsoft, son zamanlarda birazcık çocuksu davranıyor çünkü yeni nesil işletim sistemi Windows 11’i tanıtan şirket ilk etapta yayımladığı donanım gereksinimleri listesi ile milyonlarca son teknolojiye sahip bilgisayarın yeni nesil işletim sistemini çalıştırmayacağını savundu fakat şirketin bu konuda olgunlaşmaya gittiğinin bir işareti, şirketin kullanıcı topluluğuyla savaşmamayı öğrenmiş olması.

Microsoft, görsel yeniliklerin başta olduğu Windows 11 işletim sistemini çalıştırmasına izin verilecek cihazlarla ilgili bir takım yeni revizyonlar açıklayarak desteklenen cihaz sayısını genişletti. Revizyon, daha fazla 7. nesil Intel işlemciyi içerecek şekilde desteklenen işlemci listesinin genişlemesiyle başlıyor.

Microsoft tarafından desteklenen listeye eklenen işlemciler şu şekilde:

  • Intel Core i5-7640X
  • Intel Core i7-7740X
  • Intel Core i7-7800X
  • Intel Core i7-7820HQ
  • Intel Core i7-7820X
  • Intel Core i7-7900X
  • Intel Core i7-7920X
  • Intel Core i9-7940X
  • Intel Core i9-7960X
  • Intel Core i9-7980XE

Şirket ayrıca yakın zamanda daha fazla Intel Xeon W serisinden işlemcinin Windows 11 tarafından desteklenenler listesine ekleyeceklerini ancak AMD ile çalıştıktan sonra AMD Ryzen 1000 serisinin destek dışında kalacağını söyledi. Microsoft, Intel Core i7-7820HQ işlemciyi çalıştıran cihazlar için DHC sürücü standartlarına uymaları gerektiğini, aksi takdirde Windows 11’e güncelleme yapamayacaklarının da altını çizdi.

Bu, muhtemelen güncellemeyi alacak olan Surface Studio 2’de kullanılan işlemcinin aynısıdır, ancak standardı takip etmeyen birçok cihaz kapsam dışında tutulacak. Ancak en büyük taviz, Microsoft’un kullanıcıların desteklenmeyen cihazlarını bir ISO veya Medya Oluşturma Aracı kullanarak manuel olarak yükseltmelerine izin vereceklerini resmi olarak onaylaması. Microsoft, kapsam dışında bıraktığı cihazlara Windows Update aracılığıyla bir yükseltme göndermeyecek fakat kullanıcılar oluşabilecek sorunları kabul ederek manuel olarak yükleyebilirler.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/microsoft-windows-11-destekleyen-islemci-listesini-guncelledi-117219/ linkinden 01.12.2021 16:12:36 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad

Banner