PC HocasıWindowsWindows 11 ISO Nasıl İndirilir? Gereklilikler Neler?
Windows 11 ISO nasıl indirilir

Windows 11 ISO Nasıl İndirilir? Gereklilikler Neler?

 

Windows 11 ISO dosyası resmi olarak yayınlandı. Daha önce paylaşılan haberimizde, Microsoft’un ISO dosyasını nasıl yayınladığını ve ne durumda yayınlandığını söylemiştik. Şimdi ise konumuz Windows 11 ISO nasıl indirilir sorunsalı.

Aslında işlemler çok basit. Sadece bilmeniz gereken bazı kısımlar var ve dikkat edeceğiniz birkaç nokta bulunuyor. Hemen indirme konusunda detaylara geçelim.

Kaçırmayın: Windows 11 Desteğini Alan ASUS Anakart Modelleri Açıklandı

Windows 11 ISO nasıl indirilir?

ISO dosyasını indirmeden önce şunu bilmeniz gerekiyor ki bu sürüm hala test sürümü. Daha önce haberimizde de anlatmıştık ama yine belirtelim ki bu sürüm kararlı, son kullanıcılar için yayınlanmış olan nihai sürüm değil. Testlerde geçerli olan sürüm. Önemli bilgiyi de verdikten sonra geçelim adımlara.

  • İndirme bağlantısına buradan ulaşabilirsiniz.
  • Ama burada Windows Insider programına üye olmanız gerektiğini ve hesabınızla oturum açmanız gerektiğini belirtelim.

Windows 11 ISO nasıl indirilir

  • Sonrasında sayfada “Select Edition” kısmı karşınıza çıkacak. Bu kısım, sürüm seçimi yapacağınız kısım. Beta ya da Dev sürümlerinden istediğinizi seçebilirsiniz.

Windows 11 ISO nasıl indirilir

  • Seçimi yaptıktan sonra bölge dil seçimi yapılıyor.

Windows 11 ISO nasıl indirilir

  • En son indirme işlemini yapabilirsiniz.

Artık Windows 11 imaj ISO olarak nasıl indirilir biliyorsunuz. Artık kurulum yapmak istediğiniz zaman standart bir format atıyormuş gibi USB belleğe ISO imajını yükleyerek, sisteminizi Windows 11 yapabilirsiniz. Bundan sonraki işlem temiz kurulum dediğimiz işlem. Unutmamanız gereken kısım Insider programına kayıt olmanız gerektiği. Onun dışında seçimler ve indirme işlemi çok zor değil.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/windows-11-iso-nasil-indirilir-gereklilikler-neler-116952/ linkinden 28.10.2021 16:10:25 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad