PC HocasıDonanımReferans Model RTX 3090 Ti için Görseller Ortaya Çıktı
RTX 3090 Ti

Referans Model RTX 3090 Ti için Görseller Ortaya Çıktı

   

Resmi olarak tanıtım yapılana kadar RTX 3090 Ti için sızıntılar gelmeye devam edecek gibi duruyor. Yeni ekran kartıyla ilgili olarak önce özel model görselleri, hemen sonrasında performans değerleri ve fiyat bilgileri gibi bilgiler sızdı. Şimdi de referans model için yeni görseller yayınlandı.

Referans modelin tasarımının nasıl olacağını biliyorduk ama elimizde tek bir görsel vardı. Nvidia, tek görsel üzerinden kartın ön gösterimini gerçekleştirmişti. Bu görselde de sadece ön yüz tasarımını görebiliyorduk.

Şimdi ise daha detaylı görseller ortaya çıktı ve referans model tasarımı adeta kesinleşmiş oldu.

RTX 3090 Ti, Temel RTX 3090 ile Aynı Tasarımı Kullanacak

Görsellere baktığımız zaman, söz konusu ekran kartı modelinin tasarım olarak RTX 3090 modelinden ayrı bir özelliği olmayacak gibi. Tabii ki bu referans kart tasarımı ama yine de önemli bir nokta diye düşünüyorum.

Baktığımız zaman yine 3 yuvalı bir tasarımın benimsendiği referans kart ile karşı karşıyayız. Burada bazı özel modellerde 3.5 yuva gördük. Sızıntılarda gelen görsellerde daha kalın kartlar vardı ama bu normal. Zira özelleştirilmiş olan serilerde ek fanlar ve farklı kasa tasarımları olabiliyor.

RTX 3090 Ti

Yeni kart için en çok dikkat çeken nokta ise yeni konektör. Referans model üzerinden de detayları gördüğümüz serinin PCIe Gen5 16 pinli konektöre geçtiği görülecek.

Böylece bu kart, Nvidia’nın PCIe Gen5 konektörünü sunduğu da ilk kart olacak. Bundan sonra gelecek RTX 40 serisinde de aynı durumun geçerli olmasını beklemekteyiz. PCIe Gen5 konektörü, yeni bir standart olarak sektördeki yerini alacak gibi duruyor.

Daha fazla bilgi için yarın yapılacak resmi duyuruyu beklediğimizi de bir kez daha belirtelim. Zaten bu zamana kadar olan tüm sızıntıları sizlerle paylaştık.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/referans-model-rtx-3090-ti-icin-gorseller-ortaya-cikti-125469/ linkinden 28.05.2022 23:05:56 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertorial