RTX 40 Mobil

RTX 40 Mobil Serisi için Tanıtım Tarihi Açıklandı

  Google News

RTX 40 ailesine yeni modellerin eklenmesi için beklenen zaman geldi. Bir süredir sızıntılarının haberlerini yaptığımız RTX 40 mobil ve RTX 4070 Ti, GPU birimleri 3 Ocak itibariyle duyurulacak.

Yeni ekran kartlarında kaç model yer alacağı konusunda resmi bir açıklama yok ama sızıntılardan bu konuda da bazı bilgiler elde etmiştik.

RTX 40 Mobil Serisi, GeForce Beyond Etkinliğinde Ortaya Çıkacak

Markanın yaptığı duyuruda özel etkinlik GeForce Beyond için verilen tarih 3 Ocak oldu. CES 2023 kapsamında duyurulacak olan yeni ekran kartlarında tabii ki başta mobil modeller öne çıkacak.

Daha önceki sızıntılara bakacak olursak RTX 4090, RTX 4080, RTX 4070 ve RTX 4060 ile RTX 4050 mobil modellerinin duyurulmasını bekliyoruz. Tabii ki resmi bir açıklama olmadığı için duyurulan modeller değişebilir.

Etkinlikte sadece mobil modelleri de görmeyeceğiz. Bunun yanında RTX 4070 Ti masaüstü ekran kartı da karşımıza çıkacak.

RTX 4070 Ti için beklenen bir sürpriz yok. Çok büyük bir ihtimalle bu ekran kartı, isimlendirme nedeniyle iptal edilen RTX 4080 12GB modelinin yeniden isimlendirilmiş bir versiyonu olacak.

Artık daha fazlasını öğrenmek için CES 2023 etkinliğini bekleyeceğiz. Nvidia ekstra sürprizler de yapar mı bilemiyorum.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video