PC HocasıYazılımGüvenlikRus Hackerlar .Com.tr Alan Adlarını Hedef Alıyor

Rus Hackerlar .Com.tr Alan Adlarını Hedef Alıyor

 

Rus Hackerlar tarafından .Com.tr alan adlarının barındırıldığı nic.tr şirketine sürekli DDOS saldırıları gerçekleştiriyorlar. Bu saldırılar her ne kadar savuşturulmaya çalışılsa da üç gündür yoğun ataklar almaya devam ediyor.

ÖZEL ALAN ADLARI NİC.TR’DAN SORUMLU

1991 yılından günümüze kadar ODTÜ ve ICANN işbirliği sayesinde Türkiye’nin tüm özel alan adlarının dağıtımını üstlenen nic.tr Rus Hacker’ların hedefi haline geldi. Üç gündür aldıkları DDOS saldırılarının ardı arkası kesilmiyor. Bir web sitesine 125 günde yapılan atakları Nic.tr üzerine üç gündür gönderiliyor.

Kurumsal internet siteleri bu ataklardan da etkilenerek tüm .com.tr uzantısına sahip web sitelerinde yavaşlıklar gözlemleniyor. Henüz kimliği açıklanmayan Rus hacker grubu tarafından hedef alınan nic.tr için henüz bir çözüm bulunabilmiş değil.

nic-tr

SORUN TÜRKİYE – RUSYA UÇAK GERGİNLİĞİ Mİ ?

Malumunuz Türkiye, Rusya’nın hava sahamızı ihlal etmesi gereğince SUV-24 uçağını geçtiğimiz günlerde düşürmüştü. İki ülke arasındaki gerginlik bu denli devam ederken, yapılan saldırıyı da aradaki gerginliğe bağlayabilmek mümkün.

Türk Hack Team tarafından yapılan yazılı açıklamada bu saldırının çok büyük bir sorun teşkil ettiğini, bir an önce önlem alınarak durdurulması gerektiğinin altını çizdi. 

Ayrıca yeterli savunma yapılmadığı taktirde, Rus hacker grubunun devlet kurumlarından bilgi çalabileceklerinin altını çizdi. Umarız nic.tr saldırıyı en hasarsız bir şekilde ekarde eder ve her şey normale dönmeye başlar.

 

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/rus-hackerlar-com-tr-alan-adlarini-hedef-aliyor-2462/ linkinden 22.10.2021 01:10:27 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

2 Yorum

  • Adamı madam ederler putin de konuşuyor orda var başına bir.gelecek az kaldı Türkün sabri mi sinanir ?

  • Olaylar habire büyüyor bakalım sonumuz ne olacak Rusya ile savaşa girsek onların ellerindeki silahlar bize bir şey yapamaz. Güç yürektedir!

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad