reklam
Ana SayfaCep TelefonuSamsung Galaxy Z Flip 2, Dört Kamera ile Gelebilir!

Samsung Galaxy Z Flip 2, Dört Kamera ile Gelebilir!

Samsung’un dikey olarak katlanabilen akıllı telefonu Galaxy Z Flip, tanıtıldığı zaman çok güzel bir ilgi odağı oldu ayrıca tasarımsal açıdan rakibi Motorola Moto Razr modeline göre daha fazla istek aldı.

Bu yıl için Samsung’tan çok fazla beklentiler var. Birincisi 5G tabanlı telefonlar ve Galaxy Fold 2. Lakin şirketten beklediğimiz bir telefon daha var; 5G teknolojisine sahip Galaxy Z Flip 2.

Şirketin 5G Teknolojisine sahip bir Samsung Galaxy Z Flip 2 çalışmaları olduğunu zaten biliyoruz ve şimdi LetGoDigital, Ocak ayında dosyalanmış ve birkaç gün önce WIPO (Dünya Fikri Mülkiyet Ofisi) tarafından onaylanmış bir tasarım patentini sızdırdı.

Karar verilmemiş iki arka tasarım mevcut

Patentte biri dikey diğeri yatay harici kamera kümesine sahip iki potansiyel tasarım gösterilmektedir.

Şu anda piyasada olmakta olan mevcut Samsung Galaxy Z Flip telefonun aksine, yeni cihaazın Samsung Galaxy S20 modeli ile aynı kamera kurulumuna sahip olacağını destekleyen 3 harici kamera, gelecek gibi görünüyor.

iPhone 6s ve 6s Plus Sahiplerine Müjde !

Galaxy Z Flip 2’de 12 MP birincil kamera, 12 MP ultra geniş açı ve 64 MP telefoto kamera olması beklentiler arasında yer alıyor.

Galaxy Z Flip

Bilgi ekranı büyüyecek

Sızdırılan tasarım aynı zamanda bu yapılandırmada harici bilgi ekranının daha geniş olacağını, ancak Samsung beyciğimin ahize için önemli bir zayıf noktada olduğu için muhtemelen arka bilgi ekranı küçük olmaya devam edecek.

İçeriden 4. kamerayı akıllı telefona ekleyen normal bir damla çentik kamera görüyoruz. Dahili ekranın 7,7 inç olarak daha büyük olacağına dair söylentiler duyduk (mevcut Z Flip’de ekran boyutu 6.7 inç), ancak patent bu ayrıntıyı doğrulamıyor.

Ne Zaman Tanıtılacak?

Samsung Galaxy Z Flip 2 veya Samsung Galaxy Z Flip 5G’nin Ağustos ayında Samsung Galaxy Note 20 ile piyasaya sürülmesi bekleniyor ve orijinal Z Flip’in lansmanına ne kadar yakın olduğu göz önüne alındığında, cihazın sadece küçük bir güncelleme olacağı düşünülüyor.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Cenk Kahramaner

Teknoloji ve Uzay meraklısı bir UI/UX Designer. Evlenmediğimiz sürece bu kadar bilgi yeter :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

AD

Bugün En Çok Okunanlar

Advertisement