PC HocasıDonanımSeagate Saniyede 10 GB Veri Taşıyabilen SSD Üretti

Seagate Saniyede 10 GB Veri Taşıyabilen SSD Üretti

 

Son yıllarda gelişen teknoloji ile beraber kullandığımız bilgisayarlarda bir çok parçanın değişimine/modernize edildi. Örneğin ddr2 ramlar ddr3 ram oldu bilgisayarların bu denli gelişiminden çıktığı günden bu yana kulaktan kulağa bir çok kişinin bir birine tavsiye ettiği  data depolamak için geliştirilmiş sabit disklerin yerini alan veri depolama aletidir.

Mekanik bir sabit diskin maksimum yazma hızı vasati 150mb/sn iken SSD‘lerde bu hız 560mb/sn’dir. En büyük avantajları; Isı, ses, düşük enerji sarfiyatı ve mekanikliğin ortadan kaldırması. SSD çıktığından bu yana bir çok bilgisayar kullanıcısı bilgisayarına ek olarak ssd depolama ünitesi ekledi.

 

 

SSD vs HDD Arasında Karşılaştırma Videosu

 

 

Özellikle HDD ye göre daha hızlı çalışması okuma hızı yakma hızı yüksek olduğundan dolayı işletim sistemini ssd’ye kurmak daha avantajlı hale geldi. SSD üreticisi Seagate son günlerde yaptığı açıklama da dünyanın en hızlı SSD’sini ürettiğini açıkladı saniyede 10 GB’lık bir veri taşıyabildiği belirtiliyor.  

2016 ortalarında piyasaya süreceği ssd hakkında daha fazla açıklama yapmayan Seagate şimdiden merak uyandırmış durumda. İlerleyen zamanlarda konunun ne kadar doğru olduğunu göreceğiz elbet.

 

ssd-nedir

 

Cihaz hakkında henüz teknik detaylar paylaşılmış değil. Normal Katı Hal Sürücüleri 560mb/s hızında işlem gerçekleştiriyor. Tabi ki şunu da belirtmek gerekiyor: Şuan piyasada halen Katı Hal Sürücüleri yüksek fiyatlarda ilerleyen zamanlarda rekabetin artması ile daha makul fiyatlara çekilmesi beklenmekte.

Etiketler

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/seagate-saniyede-10-gb-veri-tasiyabilen-ssd-uretti-5227/ linkinden 16.10.2021 12:10:25 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

İsmail Dikmen

Türkiye'nin sektörel birçok kurumsal ajans ve firmalarında dijital pazarlama, e-ticaret sorumlusu olarak çalışmaktadır/çalışmıştır. 5 yıllık sektör deneyimi bulunmaktadır.

2 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad