PC HocasıHaberlerGoogle’dan 8 Mart’a Özel Video !

Google’dan 8 Mart’a Özel Video !

 

8 Mart dünya kadınlar günü olurda google bunu unuturmu International Women’s Day Doodle 2016: #OneDayIWill video başlığı ile duyurulan videoda farklı ülkelerden kadınların seslendirmesi ile güzel bir video derlemesi yapılmış.

 

Ülkemizde’de  8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü ilk defa 1921 senesin de “Emekçi Kadınlar Günü” olarak kutlanmaya başlandı . 8 Mart olarak tespit edilişi 1921’de Moskova’da gerçekleştirilen 3. Beynelmilel Kadınlar Konferansı’nda (3. Enternasyonal Komünist Partiler Toplantısı) meydana geldi. İsimi da “Dünya Emekçi Kadınlar Günü” olarak belirlendi.

 

Googlenin tarafından yayınlanan videoyu aşşağıda izleyebilirsiniz.

 

Pchocasi.com.tr olarak öncelikle ülkemizin asil kadınlarının ve dünyada bulunan tüm kadınların Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutlarız.

 

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/googledan-8-marta-ozel-video-5180/ linkinden 28.10.2021 19:10:08 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

İsmail Dikmen

Türkiye'nin sektörel birçok kurumsal ajans ve firmalarında dijital pazarlama, e-ticaret sorumlusu olarak çalışmaktadır/çalışmıştır. 5 yıllık sektör deneyimi bulunmaktadır.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad