Sen Ne Alaka: Amazon Tasarımını TikTok’a Benzer Şekilde Yeniliyor!

  Google News

Dünyanın en popüler çevrimiçi satış platformu Amazon, tasarımında değişiklikler yapıyor ve ortaya çıkan ekran görüntülerinde tasarım değişikliğindeki en dikkat çeken kısım TikTok’un akış sayfasına benzeyen “For You” sekmesi oldu.

Konu hakkında iddialara göre şirket, bu sekme içerisinde TikTok’taki fenomenlerin ürün tanıtım videoları gibi ürünle ilgili tanıtım videoları tam ekran olarak gösteriliyor olacak ve müşteriler ise bu tanıtım videolarında yer alan ürünleri açılan popup ekrandan satın alabilecek.

Watchful isimli yapay zeka araştırma platformu tarafından keşfedilen ve yapılan açıklamalara göre satış devi, TikTok’un tasarımına benzeyen sekmede ürünlerin gerçek halini gösteren video/fotoğraf paylaşımlar yapılabilecek ve paylaşımdaki ürünleri popup sekmesinde listeleyebilecekler bu sayede kullanıcılar yeni ürünler keşfedebilecek.

Navigasyon barına eklenen dört köşeli, elmasa benzeyen ikona sahip yeni ekran beğen, paylaş ve seçenekler düğmesine sahip olurken ürüne ait küçük görsel düğmesi ile de paylaşımdaki ürünün satın alabilmesi kısayol sunuyor olacak. Henüz geliştirilme aşamasında olan özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağı ise bilinmiyor.

Yazar Hakkında

Zeliha Yılmaz

Teknoloji dünyasının içerisinde kaybolmuş, Radyo Televizyon bölümü mezunu yazmaya sevdalı bir girişimci.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video