PC HocasıOyunStardew Valley’in yaratıcısı iki yeni oyun üzerinde çalışıyor

Stardew Valley’in yaratıcısı iki yeni oyun üzerinde çalışıyor

 

Eric Barone yıllarca Stardew Valley üzerinde çalışmıştı. 2012’de Steam Greenlight‘tan geçerek 2020’ye kadar yaklaşık on milyon kopya sattı. Bunların yanı sıra, diğer projeler üzerinde çalıştığının da haberini vermişti. Ancak Stardew Valley‘e olan bağlılığı her zaman önceliğiydi. Ancak bugün Twitter‘da, yeni oyunlar üzerinde çalıştığını kesin olarak doğruladı.

Aynı evrende geçen oyunlar

Projesinin, Stardew Valley ile aynı evrende geçtiğini ancak bir devam oyunu veya genişletme paketi olmadığını söylemişti. Ne yazık ki, o zamandan beri başka bilgi verilmedi.

Aralık 2018 geliştirme blogunda projenin beklemede olduğunu açıklayan Barone, “Bu konuda kasıtlı olarak gizli kaldım çünkü şimdilik üzerimde herhangi bir baskı olmadan çalışabilmek istiyorum.” dedi. “Ayrıca, herhangi bir şeyi açığa çıkarmadan önce kavramın tam olarak gerçekleştiğinden emin olmak istiyorum, çünkü bir kez duyrulduğunda, ona tam olarak bağlı kalmalıyım. Bu tür şeyler söz konusu olduğunda oldukça temkinli bir insanım.”

Bildiğimiz diğer bir şey ise, Chucklefish‘in 2018’de duyurduğu sihirli okul rol yapma oyunu Witchbrook‘ta, Barone‘un parmağı olduğuydu. Chucklefish, Aralık 2018’den önce Stardew Valley‘i yayınladı. Bazen oyunu kimin “yaptığı” konusunda karışıklığa neden oluyor ister istemez. Barone, Eylül 2019 güncellemesinde ilişkinin doğasını açıkladı ve Witchbrook‘un geliştirme sürecinde parmağı olmadığını açıkladı.

Etiketler

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/stardew-valleyin-yaraticisi-iki-yeni-oyun-uzerinde-calisiyor-72219/ linkinden 03.08.2021 00:08:02 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Efekan Yanık

Oyuncu, teknoloji aşığı, öğrenci, part-time süper kahraman.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertisement