reklam
Ana SayfaOyunAnnesinin tüm kredi borcunu Fortnite ve yayından kazandığı gelir ile ödedi

Annesinin tüm kredi borcunu Fortnite ve yayından kazandığı gelir ile ödedi

Fortnite oynayarak annesinin kredi kartı borcunu ödediğini Twitch yayında söyleyince, duygular şelale oldu.

Yurt dışında yaşayan 19 yaşındaki profesyonel Fortnite oyuncusu Aydan Conrad oyun oynayarak para kazanmanın ve doğru çalışıldığında ailesine de faydasının nasıl dokunduğunu gösteren büyük bir jest yaptı. Aydan Twitch yayını yaptığı esnada annesini telefonla arayarak “tüm kredi borçlarını” ödediğini söyledi ve duygular şelale..

Maddi imkansızlıklardan Üniversiteye gidemiyordu

Bir kaç Twitch yayınında durumlarının çok iyi olmadığını, çalışması gerektiğini ve bu yüzden Üniversiteye gidemediğini anlatan Aydan aslında ülkemizdeki pek çok gence de örnek olabilir. Önceden eSpor çıkmadığı zamanları hatırlayın. Oyun oynamaya sadece “boşa vakit kaybı” gözü ile bakılırdı. Fakat şimdi yetenekli ve kendisini geliştiren gençler bu alanda profesyonel olarak (Aydan gibi) çok ciddi kazançların kapısını aralayabiliyorlar.

Aydan da Twitch yayını yaparken destek olmak isteyenlere Üniversite masrafları için bağış yapabileceklerini söyledi ve bu duygusal konuşma kısa sürede tüm sosyal medya platformlarında dolaşmaya başladı.

İş buradan sonra patladı

Aydan Conrad profesyonel bir Fortnite oyuncusu olduğu için, uzun zamandır bu platformda kendisini ilerletiyordu. Yayınlarında da çok iyi oynadığı için izlenmeye başladı. Aynı zamanda Ghost Gaming grubunun da bir parçası haline geldi. Hal böyle olunca kısa sürede Üniversite borçlarını çözdü.

Sonrasında Aydan’a kısa sürede pek çok kişi bağış kampanyası başlatarak yardımda bulundu. Bu beklediği rakamların çok çok üstünde olunca, ailesine sürpriz yapmak istedi. Canlı yayında annesini arayan Aydan “Size geç kalmış bir Noel hediyesi vereceğim.” dedi ve yayında babası ve annesi ile yaptığı konuşmayı gözyaşları ile anlattı:

• Aydan: Size geç kalmış bir Noel hediyesi vereceğim.

• Annesi: Hiç bir şeye ihtiyacım yok Aydan. Benim için yeterince çok şey yaptın.

• Aydan: Çok geç. Tüm kredi kartı borçlarını sıfırladım. Artık hiç kimseye borcunuz yok.


Ardından yayıncı Aydan takipçilerine destekleri için teşekkür etti ve annesine onlar için her şeyin mümkün olduğunu doğru ve zamanlı çalışmanın gerektiğini söyledi. Ben de bu satırları kaleme alırken, “yurt dışındakinden bize ne?” diyecek dostlarımıza itafen yazmak istedim.

Google Stadia için Yeni Fragman Yayınlandı

Oyun sadece oyun için oynanmamalıdır. Oyun artık günümüzde ciddi bir sektör ve meslek haline geldi. Eğer yukarıdakini iyi çalıştırırsak, bu treni kaçırmadan iyi oyuncular yetiştirebiliriz. Bu Fortnite olur, League of Legends olur, CS Go olur, Zula olur adı ne olursa olur.

Güncelleme

Sosyal medyada bu haberi paylaştığımda Gürcan Temel isimli dostumuz güzel bir yorumda bulundu. Bunu da atladığım için kendime kızarak, onun yorumunu eklemek istedim. Çok doğru..

Etiketler

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

3 Yorum

  • O cocuk o kadar oyunw ayiracagi vakti derslerine ayirsaydi zaten en iyi universiteyi burslu kazanirdi. Utanmadan bir de oyunlari ovuyorsunuz

  • 38 yaşındayım 13 yaşımdan beri severek oyun oynarım fakat bu haber pek gerçeği yansıtmıyor gençlerimizin de bu haber ile kendine yol çizmesini de doğru bulmuyorum. Oyun oynayacak ve yayın yapacak parayı eğitime harcamayıp sonrada bunu duygu sömürüsü ile yayında ifade etmesi bence şov ben inanmadım sizde inanmayın

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Bugün En Çok Okunanlar

Advertisement