Cumartesi, Haziran 15, 2024

Tarihin En Büyük Hack Olayı: Emniyet Genel Müdürlüğü ROR[RG] Tarafından Hacklendi

Paylaş

silkroad gaminggentr

Dün yapılan hack saldırısında ROR[RG] adlı hacker grubu Emniyet Genel Müdürlüğü'nü hackleyerek tüm bilgileri sızdırmayı başardığı iddia edildi. Hatta bununla kalmayıp çalmış oldukları tüm bilgileri internette bir web sitesinde yayınlayarak herkes tarafından indirilmesi sağlandı, sağlanmaya da devam ediyor.

TÜRKİYE TARİHİN EN BÜYÜK HACK SALDIRISI MI ?

Dün gece saatlerinde ROR[RG] hack grubu tarafından Emniyet Genel Müdürlüğü‘nün web adresi hacklendiği belirtildi. Sisteme uzaktan sızarak bütün T.C vatandaşlık bilgileri ve adres bilgileri çalınarak internet kullanıcılarının erişimine açıldığı iddia ediliyor.

Yapılan bu saldırıda çalınan veri boyutu tam 22 GB. Ancak şuanda hali hazırda veri tabanı internette sıkıştırılmış hali ile torrent sitelerinde 3 GB arşiv olarak indirilebiliyor. Ancak açılan çeşitli başlıklarda, bu dosyanın virüs içerdiği belirtiliyor.

Saldırı ilk çıktığında kimin hacklediği konusunda soru işaretleri varken saldırıyı ROR[RG] hack grubu üstlendi.

egm-hack
ŞIMDİ NE OLACAK ?

Çalınan bilgiler şuanda internette ve dünyanın dört bir yanından ulaşılabilir durumda olduğu belirtiliyor. Belki bu yazıyı siz okurken, kendi kimlik bilgileriniz ve adresleriniz kişilerin ellerinde geziyor.

Peki bu bilgiler gerçekten çalındı ise neler yapılabilir ?

* Adınıza bir kredi kartı çıkartılabilir.

* Adınıza telefon hattı çıkartılabilir.

* Ev adresiniz ve telefon numaranız her türlü olayda kullanılabilir.

* T.C kimlik belgesi veya bilgileri ile her türlü alanda her türlü başvuru yapılabilir.

Açıkçası durum çok vahim arkadaşlar. Saldırıyı gerçekleştiren hacker grubu ROR[RG] çarpıcı açıklamalar yaparken, amaçlarının Türk hükümetinin gerçekleştirmiş olduğu yolsuzlukları protesto etmek için yapıldığı belirtiliyor.

Bu bilgiler doğrultusunda kişiler adına oy kullanma, adresi aranılan kişilere ulaşma, suç işleme, can güvenliğine tacizde bulunma, veri ve silah ticaretinden kar etmek için kullanma, dolandırıcılık ve sahtekarlık gibi daha bir çok alanda kullanılabilir olması insanı tedirgin edebiliyor.

Hacklenenen Emniyet Genel Müdürlüğü web sitesi yaklaşık olarak iki yıldır dış saldırılara açık olduğu gibi, hackerlerin diledikleri gibi sisteme girip çıktıkları belirtiliyor.

Açıkçası EGM‘nin bu bilgileri korumak için neden daha çok hassas davranmadığı konusunda sosyal medyada da bir çok başlık açılmaya başladı.

Güncelleme: Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan resmi açıklamada herhangi bir hack olayının yaşanmadığı belirtildi.

Taner AYDOS
Taner AYDOS
PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Yorumlar

7 YORUMLAR

  1. Pes yemin ediyorum bir emniyet genel müdürlüğünün web sitesi bu kadar basit bir şekilde hacklenebiliyor mu ? Üstelik adamlar 2 yıldır aynı şeyi yapıyormuş

  2. Hocam yayınladığınız o resim hala var değil mi internette ? Girince alabiliyorsunuz torrenti indirip bilgilere erişilebiliyor. EGM’nin bu denli hacklenmesi çok kötü oldu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir

Diğer Haberler