VALORANT benzeri oyunlar

VALORANT Benzeri Oyunlar – Top 7

  Google News

VALORANT, son zamanların en çok oynanan taktiksel FPS nişancı oyunlarından biri. Son zamanların gözdesi yapım eğlenceli ve açıkçası oyuncuları da sarıyor. Fakat uzun süre VALORANT oynamış ve artık alternatif arayan oyuncular da var. Bu oyuncular için VALORANT benzeri oyunlar listesi yapalım dedik.

Aslında paylaşacağımız oyunlar da bilindik yapımlar diyebiliriz. Fakat yine de bunları bir liste halinde bulmak daha fazla işinize yarayacaktır.

VALORANT Benzeri Oyunlar Listesi

Hiç zaman kaybetmeden oyunların listesine geçeceğim. Şimdilik listede 7 oyuna yer vereceğiz ama sonrasında listeyi genişletmeye devam edeceğiz.

Overwatch 2

Blizzard tarafından geliştirilen ve aynı zamanda yayınlanan oyun, 2022 yılının sonuna doğru çıkış yapmıştı. VALORANT benzeri oyunlar içerisinde liste başı gösterebileceğimiz oyun, her ne kadar çıkış yaptığı dönemde bazı sunucu sorunlarıyla gündeme gelmiş olsa da şu sıralar en çok oynanan FPS yapımlarından biri. Oyunu denemiş olanlar veya tutkunu olanlar mutlaka vardır ama henüz yeni deneyecek olanlar için aşağı bir videosunu da ekleyelim.

Apex Legends

Apex Legends, oyun türü olarak biraz daha Battle Royale tarzıyla öne çıkıyor. EA imzasını taşıyan oyunun 2019 yılında yayınlanmasının ardından yine çok ciddi bir çıkış yakaladığını biliyoruz. Oyunun en güzel yanlarından biri takım olarak ilerleme durumu olması. Yakın zamanda Apex Legends Mobile oyunuyla da tanışmıştık ama mobil oyun istenen ivmeyi yakalayamadığı için iptal edildi ve sunularının yakın zamanda kapanacağı konusunda bilgi paylaşıldı.

CS GO

Paylaşmaya gerek var mı bilemiyorum ama yine de listede olması gereken oyunlardan biri diye düşünüyorum. CS GO, zaten başlı başına efsane olmuş oyunlar arasında yer alıyor. Grafiksel anlamda da düşünüldüğü zaman VALORANT ile CS GO büyük bir ayrımla ayrılıyor. CS GO biraz daha gerçekçi bir dinamikte ve biraz daha gerçekçi bir dünyada karşımıza çıkıyor.

Escape from Tarkov

Battlestate Games tarafından yayınlanan Escape from Tarkov, simülasyon havasında bir Battle Royale oyunu. Bir yandan hayatta kalmaya odaklanmanız bir yandan da rakiplerinizi alt etmeniz gerekiyor. Tabii ki burada simülasyon ögelerinin ağır bastığının da altını çizmek lazım.

Paladins

Evil Mojo Games tarafından sunulan Paladins, oynaması ücretsiz takım tabanlı nişancı oyunlarından biri. Steam istatistiklerine bakacak olursak oyunun eşzamanlı oyuncu sayısı da hiç fena değil. Büyülü kahramanlar, güçlü silahlar ve eğlenceli bir oynanış sunulduğu eklemiş olalım.

Call to Arms

İşe biraz daha farklı bir açıdan yaklaşmak isteyenler için Call to Arms modeli de iyi bir alternatif olarak gösterilebilir. Yine taktiksel birinci şahıs bir nişancı oyunu olan yapımda, gerçek zamanlı bir savaş atmosferi karşınıza çıkıyor.

Tom Clancy’s Rainbow Six Seige

VALORANT benzeri oyun serisine ekleyebileceğimiz yapımların sonuncusu da Tom Clancy’s Rainbow Six Seige. Yine taktiksel FPS nişancı oyunu olarak karşımıza çıkan Rainbow Six Seige, yine temelde nişan al ve hızlı ol mottosuna dayanıyor. VALORANT yapımından sıkılanlar için güzel alternatiflerden biri olabilir.

VALORANT benzeri oyun listemizin böylece sonuna gelmiş olduk. Sıkı bir oyun takipçisiyseniz mutlaka bu oyunları da oynamışsınızdır ama aramızda bu yapımları da denememiş olan oyuncular varsa, mutlaka denemesini tavsiye ederim.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video