VESTEL Dünya’ya LED TV Yapımını Anlatacak

LED TV yapımı konusunda da "yerli teknoloji" sloganları ile devam eden VESTEL, 24 Şubat Çarşamba günü Discovery Channel'ın "Nasıl Yapılır?" adlı programında LED TV'nin baştan aşağıya yapımını gösterecek.

EN ÇOK İZLENEN PROGRAM

Uluslar Arası Belgesel kanalı olan Discovery Channel tarafından yayınlanmakta olan "Nasıl Yapılır?" (How Do They Do It ?" adlı program dünyanın dört bir yanından milyonlarca kişi tarafından izleniyor. 24 Şubat Çarşamba günü ise tüm dünya genelinde yayınlanacak olan programın bu seferki çalışması VESTEL ile olacak.

VESTEL'in LED TV üretimi için konuk olarak gideceği ve üretim sürecinin detaylı bir şekilde gösterileceği programı kaçırmamanızı tavsiye ediyoruz. Toplamda 1 milyon metrekareden fazla bir alanda kurulu olan ve Avrupa'nın en büyük endüstri komplekslerinden olan Vestel City'nin mega fabrikası Discovery Channel'ın konuğu olacak.

Fabrikada ana kart üretimi, parçaların birleştirilmesi, taşınması ve montajına kadar tüm LED TV aşamaları detaylı olarak anlatılacak. Ayrıca LED TV parçalarının üretildiği yer ile bir araya getirildiği üretim bandı arasında bulunan 3 kilometrelik alanda robotlara da esprili bir dille yer verilecek.

vestel-tv-uretimi
ÇEKİMLER TAMAMLANDI

24 Şubat Çarşamba (Yarın) yayınlanacak olan Nasıl Yapılır ? adlı programda Vestel City yıllık 15 milyon adet televizyon üretimini anlatacağı gibi, 152 ülkeye ihracına da değinecek.

Çekimlerin bir haftada tamamlandığı ve İngiltere'de gerçekleştirilen program Avrupa, Ortadoğu, Afrika ve Asya'daki birçok ülkede gösterime girecek. Yaz aylarında da Amerika Birleşik Devletleri'nde gösterime gireceği belirtiliyor.

discovery-channel

TÜRKİYE'DE GÖSTERİM GÜNÜ VE SAATİ

Discovery Channel ve Discovery Science kanallarında yayınlanacak olan VESTEL'in LED TV üretim aşamalarını izlemek istiyorsanız uydunuzdan aşağıdaki ayarlarınızı yapmayı unutmayınız.

Discovery Channel: D-Smart(60), Digiturk(191), Teledünya(188) ve TiViBu(105), Filbox (100)

Discovery Science: D-Smart(63),Digiturk(192), Teledünya(200) ve TiViBu(107), Filbox (101)

vestel-led-tv-yapimi
Yayın Tarihleri

Premier: 24 Şubat, Çarşamba 20:00

Tekrarlar: 25 Şubat, Perşembe 06:15

25 Şubat, Perşembe 09:10

28 Şubat, Pazar 11:00

Premier: 25 Şubat, Perşembe 22:25

Tekrarlar: 26 Şubat, Cuma 12:42

28 Şubat, Pazar 17:05 şeklinde olacak.

İlgili Etiketler