PC HocasıSosyal MedyaWhatsAppWhatsApp, Zoom Rakibi Olmaya Hazırlanıyor!

WhatsApp, Zoom Rakibi Olmaya Hazırlanıyor!

 

WhatsApp, COVID-19 pandemisinin dünyanın dört bir yanındaki insanların WhatsApp’ta her zamankinden daha fazla sesli ve görüntü arama yapmasını sağladığını söylüyor. Grup araması özellikle yararlı oldu ve kullanıcıların aynı anda daha fazla kişiyle bağlantı kurma isteğini giderdi.

Kullanıcılara yardımcı olmak için son zamanlarda WhatsApp, sesli grup sohbetlerine, video görüşmelerine katılabilecek kullanıcı sayısını dörtten sekize artırdı. Zoom’un kullanıcı kitlesini platforma yönlendirmek isteyen WhatsApp, yakın zaman içerisinde Messenger Rooms entegrasyonunu tanıtacak.

Messenger Rooms Nedir? Facebook’un, Zoom’a ve benzeri platformlara rakip olabilmek amacı ile Messenger uygulamasına getirdiği bir dizi yenilik. Daha fazla bilgi için orijinal makaleyi okuyun.

Facebook Messenger hakkında bir diğer makalemiz daha burada.

Yaklaşmakta olan WhatsApp güncellemesi ile kullanıcılar, WhatsApp içerisinde oluşturulan herhangi bir grupta Messenger Rooms’u başlatabilecekler. Kullanıcılar ayrıca WhatsApp’ın ana oluşturma menüsünden yeni bir oda başlatabilecekler.

Bu entegresyanun tam işlevselliği henüz ortaya koyulmadı. WABetaInfo aracılığı edindiğimiz görseller ve bilgiler sayesinde tek bilgimiz Messenger Rooms özelliği bağımsız olarak WhatsApp’a da entegre edilecek. Umarım Facebook birkaç menüdeki kısayollar yerine daha sorunsuz bir entegrasyon sağlar.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Cenk Kahramaner

İstanbul'da yaşayan bir teknoloji editörü, aynı zamanda UI/UX/Graphic Designer

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz