PC HocasıİnternetWindows 11 için Yenilenen Chrome ile Tanışın!

Windows 11 için Yenilenen Chrome ile Tanışın!

 

Bildiğiniz üzere bundan tam üç gün sonra Amerika Birleşik Devletleri merkezli yazılım ve teknoloji devi Microsoft, büyük bir görsel inovasyon alan işletim sistemi Windows 11‘i piyasaya sürecek. 5 Ekim’de genel kullanıcıya sunulacak olan Windows 11 için çoğu geliştirici yazılımlarının tasarımını sisteme uyarlamaya devam ediyor.

Birkaç gün önce internet devi Google tarafında da internet tarayıcısı Chrome’un Windows 11’de daha yerel görünmesini sağlamaya çalıştığını haberlere internete düşmüştü. Chromium Gerrit üzerinde bulunan yeni bir yamaya göre Google, tarayıcı yeni işletim sisteminde çalıştırılırken menülerini “Windows 11 stili” olarak kullanmak isteyen kullanıcılar için çalışmalara devam ediyor.

Şimdi ise Google Chrome’un en son yayımlanan Canary sürümünde yeni menüler için bir bayrak eklendi ve şirketin genel kullanıcıya sunacağı bu tasarım modu hakkında bir bakış atabileceğiz.

Yukarıda sizlerle paylaştığımız ekran görüntülerinden de anlaşılacağı gibi, menüler artık yuvarlatılmış köşelere, daha derin alt gölgelere sahip ve menünün kaynağından daha net bir şekilde ayrılarak onlara yüzer bir görünüm kazandırıyor. Ne yazık ki, Windows 11 ile birlikte gelecek olan Mika şeffaflık desteği henüz mevcut değil gibi görünmüyor, ancak Google elbette bunu daha sonraki bir güncelleme ile ekleyebilir.

Peki bu özelliği nasıl aktif hale getirebiliriz?

Google Chrome’un Canary sürümünde henüz yeni ortaya çıktığı göz önüne alındığında, Kararlı sürümdeki değişiklikleri görmemiz muhtemelen en az 4 hafta olacak fakat Canary sürümünü yükleyerek chrome://flags adresinde “Windows 11 Style Menus” başlığını aratıp değerini “Enabled” olarak güncellerseniz dilediğiniz gibi test edebilirsiniz.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/windows-11-icin-yenilenen-chrome-ile-tanisin-118829/ linkinden 28.10.2021 17:10:31 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad