PC HocasıİnternetSkype, Tasarımını Tamamen Yeniledi!

Skype, Tasarımını Tamamen Yeniledi!

 

Skype, en son paylaştığı blog gönderisinde “çağrı aşamasına” veya çağrı katılımcılarının birbirlerini görebileceği ekrana odaklanarak büyük kullanıcı arayüzü revizyonu yaptıklarını açıkladı. Sohbetler, renk geçişleri ile vurgulanan temalar ile kişiselleştirilebilecek. Skype, yeni düzenler, temalar ve özelliklerle “dünyanın en güzel çağrı aşamasını tasarladığını” belirtiyor. Skype, uygulamanın görünüşünü ve verdiği hissi modernleştirmeyi amaçlarken, uzun süredir kullanıcılarına aşina olunan deneyimi sunmaya devam etti. Ayrıca, arama aşamasında kullanıcıyı daha kapsayıcı hale getirmekten de vurguluyor.

Skype, kullanıcıların video paylaşmadıkları zamanlar için bir kutucuğu özelleştirmesine de izin verecek. artık gri renge sahip kısım yok. Yalnızca sesli katılımcıların avatarlarında kullanıcının profil fotoğrafı bulunuyor ve arama sırasında özelleştirilebilir bir arka plan eklenebilecek veya değiştirilebilecek.

Skype’ın ‘Şimdi Tanışın’ isimli özelliği, Skype hesabı olmayan herkesle görüntülü arama başlatmanıza olanak tanıyacak. Meet Now lobisi daha az dağınıklık ve iyileştirilmiş kullanım kolaylığı ile güncellendi. Temalar da sohbet pencerelerine geliyor. Sohbetler, bireysel sohbetlere ayarlanabilen farklı renklerle özelleştirilebilecek.

Microsoft ayrıca Skype’ın sunduğu performansın masaüstü platformunda yüzde 30 ve Android platformunda yüzde 2000’in üzerinde artış aldığının altını çiziyor. Skype bir zamanlar en popüler video konferans uygulamasıydı, ancak şimdi Zoom, Facetime, WhatsApp, Google Duo ve hatta Skype sahibi Microsoft’un kendi Teams platformları ile rekabetle karşı karşıya.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/skype-tasarimini-tamamen-yeniledi-118798/ linkinden 28.10.2021 18:10:20 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad