PC HocasıİnternetStarlink Ekim Ayında Beta Programından Çıkıyor!

Starlink Ekim Ayında Beta Programından Çıkıyor!

 

Elon Musk Twitter üzerinden soru soran bir kullanıcıya, SpaceX’in geniş bant uydu internet hizmeti olan Starlink’in bu yıl Ekim ayında beta testinden çıkacağını söyledi. Bu da test aşamasından çıkan projenin gelecek yıl itibariyle daha fazla ülkeye genişleyeceği anlamına gelebilir.

SpaceX şirketi, 100.000’den fazla Starlink alıcısı gönderdiklerini ve 600.000’den fazla siparişi tamamladıklarını söyledi. Elon Musk daha önce, önümüzdeki 12 ay içinde 500.000’den fazla kullanıcıya sahip olmayı beklediklerini söylemişti. SpaceX kısa süre önce, lazer röleleri içeren ilk ikinci nesil Starlink uydularını piyasaya sürdü ve uyduların, önce yer istasyonlarına bağlanmadan uydudan uyduya bilgi yönlendirmesine izin verdi.

Bu, Elon Musk’ın bir zamanlar yüksek frekanslı ticaret amaçlı tanıttığı bir avantaj olan, dünya çapında bilgi yönlendirmenin en hızlı yolu olmayı vaat ediyor.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/starlink-ekim-ayinda-beta-programindan-cikiyor-118312/ linkinden 28.10.2021 21:10:29 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad