Xiaomi 13T Pro

Xiaomi 13T Pro Tasarımı Gözüktü! İddialı Geliyor

  Google News

Amiral gemisi akıllı telefonlarına yeni bir alternatif olarak sunulacak olan Xiaomi 13T Pro, nispeten uygun fiyatlı bir versiyon olarak karşımıza çıkacak. Telefonun teknik özellikleri bir yana, yeni seri için tasarım detayları da belli olmaya başladı. En son modellerin teknik çizim görüntüleri yayınlandı.

Yayınlanan görseller, T serisinde kullanılacak olan tasarımın da Premium seviyesine geleceğini gösteriyor.

Xiaomi 13T Pro Teknik Özellikleri ve Tasarımı

Tasarım açısından bakacak olursak en göze batan kısım kameralar olacak diyebiliriz. Burada üst kısımda geniş bir lens kullanıldığını göreceğiz. Hemen alt kısımda ise biraz daha küçük bir lens yer alacak ve lenslerin etrafında da hareketli bir yapı kullanıldığını göreceğiz.

Geniş kare şeklindeki kamera alanı dışında telefonun arka kapak tasarımında çok büyük değişiklikler olmayacak gibi. Ön kısımda da yine büyük değişikliklerden söz etmek mümkün değil.

Xiaomi 13T Pro

Bu kısımda da ekran üzerinde kamera kurulumuna yer verilmesi söz konusu olacak. Gelelim teknik özelliklere. Teknik özellikler açısından Xiaomi 13T Pro, tam olarak amiral gemilerine göz kırpan bir akıllı telefon olacak.

MediaTek Dimensity 9200+ işlemcisini kullanacak olan modelde 24 GB LPDDRX5 RAM ve 1 TB depolama alanı karşımıza çıkacak. Üst segment modelde ekran kısmında 6.67 inçlik bir panel görüyoruz. Bu panelde 1.5K OLED ekran karşımıza çıkacak ve 144 Hz yenileme hızı bulunacak.

Tüm bu özelliklerle beraber yeni serinin tanıtımın ise 1 Eylül tarihinde yapılması beklenmekte. Türkiye fiyatı gibi detaylar da sonrasında belli olacaktır.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video